Select Page

Ліквідація ТОВ самостійно в Україні покрокова інструкція. 

Ліквідація ТОВариства в нашій юридичній компанії за 7500 грн. Працюємо по Україні. 0932002011

Як самому закрити ТОВ підприємство компанію в Україні в 2018 році?

Ліквідація ТОВ самостійноЛіквідація ТОВ самостійно – це процедура підготовки документів засновниками підприємства з подачею їх держреєстратору для реєстрації припинення діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю; самостійне проходження податкової перевірки, самостійна подача документів до архіву міста. Дана стаття призначена для тих, хто вирішив самостійно провести ліквідацію ТОВ з покроковим керівництвом. Ця стаття відповідає на найпопулярніші пошукові запити: ліквідація фірми самостійно, як закрити ТОВ самостійно Україна, як закрити ТОВ без діяльності самому, як закрити ТОВ з боргами самому.

Як самому самостійно закрити ТОВ або підприємство в Україні?

1. Ліквідація ТОВ самостійно починається з прийняття рішення власниками про ліквідацію, дане рішення реєструється в Протоколі зборів засновників з рішенням про ліквідацію ТОВ. Згідно ч.1 ст.105 ЦКУ протягом трьох днів, після підписання протоколу, власники підприємства, що ліквідується зобов’язані повідомити письмово про припинення юридичної особи державному органу, який здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та вносить до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та підприємців запис про це рішення . Для цього, державному реєстратору необхідно надати пакет документів, відповідно до закону: ч.9 ст.17 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»:

1) примірник оригіналу (нотаріально завірена копія) рішення учасників юридичної особи або відповідного органу юридичної особи про припинення юридичної особи;

2) примірник оригіналу (нотаріально завірена копія) документа, яким затверджено персональний склад комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора у разі відсутності зазначених відомостей у вирішенні учасників юридичної особи про припинення юридичної особи.

3) довіреність на подачу документів. Директор ТОВ може подавати документи без довіреності, якщо в протоколі про ліквідацію він був уповноважений на подачу документів державному реєстратору для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб про припинення діяльності юридичної особи.

4) паспорт.

Варто відзначити, що при призначенні ліквідаційної комісії (ліквідатора) необхідно визначити її повноважень, порядок прийняття рішень, а також порядок і строк пред’явлення кредиторами своїх претензій до цієї юридичної особи, що ліквідується. Термін пред’явлення відповідно до законодавства визначено як не менше двох місяців, але і не більше шести місяців з моменту публікації відомостей про ліквідацію на сайті реєстраційної служби.

Примітка: В протоколі про ліквідацію можна відразу затвердити склад ліквідаційної комісії (ліквідатора), не готуючи окремий документ.

2. Наступний крок це повідомлення податкової служби про ліквідацію ТОВ. Повідомити податкову необхідно протягом трьох днів, з моменту внесення відомостей про ліквідацію до державного реєстру. Порядок зняття з обліку ТОВ при ліквідації в податковій прописаний у Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом МФУ № 1588 від 09.12.2011 р

Ліквідація ТОВ самостійно – перелік документів, які необхідно подати до податкової служби:

  • форма 8-ОПП,
  • оригінал форми 4-ОПП (при наявності);
  • копію протоколу (рішення власника) ліквідації ТОВ;
  • копію розпорядчого документа (рішення) про створення ліквідаційної комісії.

Згідно п 11.6 Порядку обліку платників податків і зборів, до підприємства, яке ліквідується з боку податкової служби повинні бути пред’явлені вимоги по сплаті податків, в разі необхідності, протягом строку наданого для пред’явлення кредиторами своїх вимог до ТОВ, зазвичай два місяці.

Після закінчення перевірки податкова служба зобов’язана видати довідку за формою 22-ОПП, яка підтверджує відсутність боргів зі сплати податків. Попередньо необхідно закрити неосновні банківські рахунки, повернути до податкової раніше видані свідоцтва, патенти, довідки 4-ОПП і т.д. при їх наявності. За фактом процедура зняття з обліку в податкових органах може бути затягнута, через завантаженість співробітників відділу по аудиту.

3. Процедура перевірки в Пенсійному фонді спрощена. Заява подавати не потрібно. Необхідно зв’язатися з інспектором в Пенсійному фонді для узгодження проведення перевірки.

Фондам загальнообов’язкового соціального (пенсійного) страхування окремо подавати будь-які заяви (листи) про ліквідацію не потрібно, тому що інформація про припинення юридичної особи шляхом ліквідації приходить їм від державного реєстратора електронним повідомленням. Самостійно варто зв’язатися тільки зі своїм інспектором в Пенсійному фонді для узгодження порядку проведення позапланової перевірки.

Протягом 10 днів з моменту отримання відомостей про ліквідацію підприємства від державного реєстратора органи пенсійного фонду повинні провести перевірку (п. 5.1. Порядку прийняття на облік і зняття з обліку в органах Пенсійного фонду України платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого Постановою Правління ПФУ № 21-6 від 27.09.2010 р). Відомості про ліквідацію ТОВ в Пенсійний фонд надходять в електронному вигляді.

За результатами перевірки, за відсутності боргів зі сплати ЄСВ, органи Пенсійного фонду зобов’язані видати довідку про відсутність боргів.

4. Паралельно необхідно закрити представництва та філії підприємства.

5. Згідно з Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземній валютах, затвердженої Постановою Правління НБУ від 12.11.2003 р № 492 необхідно закрити в банках всі рахунки, крім гривневого, що буде використовуватися при ліквідації.

6. Необхідно провести інвентаризацію (порядок проведення – Положення про інвентаризацію активів і зобов’язань, затвердженим Наказом № 879 від 02.09.2014 р Міністерства фінансів України) на підприємстві та оцінку майна (порядок проведення регулюється відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні »та Національними стандартами оцінки).

7. При наявності дебіторської заборгованості необхідно провести процедуру її стягнення.

8. Якщо підприємство, що ліквідується ТОВ є учасником часткою в інших суб’єктах господарської діяльності, частки необхідно виділити, оцінити і реалізувати.

9. Після завершення строку пред’явлення кредиторами вимог ліквідаційна комісія зобов’язана скласти проміжний ліквідаційний баланс і стверджує на загальних зборах учасників підприємства. У вищеозначених балансі включаються також і вимоги кредиторів. Після його затвердження відбуваються розрахунки за цими зобов’язаннями, які були визнані ліквідаційною комісією згідно ст.112 ЦКУ.

10. Якщо грошових коштів з розрахункового рахунку не вистачає для розрахунку з кредиторами, розпродається майно підприємства.

11. За умови що ліквідується юридична особа не має достатньо активів для погашення заборгованості перед кредиторами в місячний термін, в цьому випадку необхідно починати процедуру банкрутства через господарський суд за місцем знаходження підприємства. Процедура банкрутства регулюється Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

12. При закінченні розрахунків з кредиторами, ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс та акт ліквідаційної комісії, і стверджує на зборах засновників.

13. Банківський рахунок для розрахунків з кредиторами після цього можна закрити.

14. У разі, якщо після розрахунків з кредиторами залишилися ще активи – проводяться розрахунки з учасниками ТОВ.

15. Що стосується ліквідації печаток і штампів ліквідованого ТОВ, то починаючи з 22.02.2011 року, норма скасована.

16. Документи підприємства, які підлягають тривалому зберіганню, здаємо до архівної установи і отримуємо про це довідку для державного реєстратора.

17. Документи, які необхідно подати державному реєстратору для завершення процедури ліквідації ТОВ, подаються не раніше, ніж через два місяці після звернення до державного реєстратора з повідомленням про рішення розпочати процедуру ліквідації ТОВ:

  • заповнену заяву про проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті її ліквідації;
  • довідку архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.

Починаючи з 2016 року вже не потрібно подавати держреєстратору довідки про відсутність заборгованості по податках від податкової служби та Пенсійного фонду. При цьому ПФУ та податкова можуть направити держреєстратору відомості, що юридична особа має заборгованість перед державою. З причини цієї інформації державний реєстратор буде зобов’язаний відмовити в прийнятті заяви про припинення юридичної особи шляхом ліквідації.

Якщо ж для вас ліквідація підприємства самостійно виявиться складною і тривалою, пропонуємо скористатися нашою послугою експрес ліквідація ТОВ за 2-3 дня шляхом продажу корпоративних прав.

Замовити зараз Ліквідацію ТОВ

Працюючи з професіоналом – ви гарантовано прийдете до успіху!

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (4 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
ПОЗВОНИ И ПРОКОНСУЛЬТИРУЙСЯ