Реєстрація факторингової компанії Київ Україна

Факторингова компанія – це фінансова установа, яка здійснює операції з купівлі права вимоги на виконання зобов’язань у грошовій формі за надані послуги або поставку товарів в інтересах третіх осіб за власний кошт або за кошти третіх осіб, при цьому беручи на себе ризик виконання таких вимог, а також прийом платежів, з метою отримання доходу або заощадження реальної вартості фінансових активів.

Регистрация факторинговой компанииЗгідно з чинним законодавством діяльність Факторингової компанії вимагає обов’язкової реєстрації такої фінансової компанії в Державному реєстрі фінансових установ та отримання свідоцтва в Нацкомфінпослуг.

Також варто звернути увагу, що факторингова компанія має право надавати тільки ті фінансові послуги, які внесені в його свідоцтво про реєстрацію фінансової компанії. На підставі Розпорядження Держкомфінпослуг №1515 від 08.07.04 року діяльність Факторингової компанії не вимагає додаткового ліцензування та можна поєднувати з іншими фінансовими послугами з урахуванням обмежень.

На території України факторинг, поки що ще досить новий напрямок і поки знаходитися ще на стадії формування, при цьому вже досить активно бізнес розвивається в цій сфері фінансових послуг. І вже сьогодні, ті факторингові компанії, що почали активно працювати після фінансової кризи, вже зараз знаходяться в виграшно положенні, так як можуть активно розвиватися і надавати факторингові послуги, з огляду на те що не мають значних обсягів проблемної заборгованості в своєму портфелі.

Факторинг – це сукупність фінансових послуг, який передбачає наступні операції з фінансовими активами (крім цінних паперів та похідних цінних паперів):

Фінансування юридичних осіб, шляхом покупки у них права вимоги до третьої сторони -покупця, або під забезпечення зобов’язань по поверненню отриманого раніше фінансування методом передачі покупцем в завдаток права вимоги, включаючи права вимоги, яке виникне в майбутньому до покупця.

отримання оплати за відступлення права вимоги від юридичної особи-боржника за договором, за яким виникає ця поступка

отримання оплати за користування грошима, що були надані клієнту, включаючи дисконтування боргу, розподілу%, винагороди, в тому випадку якщо інший спосіб оплати не був передбачений в договорі, на якому і базірается поступка.

Капітал Факторингової компанії. Вимоги.

Статутний капітал факторингової компанії за нормами чинного законодавства зараз повинен становити не менше 3 млн. Гривень і не менше 7 млн. Гривень у разі створення філій факторингової компанії. На момент реєстрації в Нацкомфінпослуг статутний капітал вже повинен бути сформований, причому тільки грошима, не майном.

Персонал факторингової компанії. Вимоги згідно з Розпорядженням №1590 від 13.07.2004 року Про затвердження професійні вимоги до керівників та головних бухгалтерів фінансових компаній.

Керівник:

повне Вища освіта

пройти підвищення кваліфікації та скласти іспит у напрямку фінансові установи;

трудовий стаж від 5 років, з яких від 2 років – на керівних посадах, в тому числі не менше 1 року на ринку фінансових послуг.

за останні 5 років не бути керівником, фінансовим директором або головним бухгалтером фінансової установи, яке визнали банкрутом, і схильного ліквідації або до якої були застосовані заходи воздествия з боку контролюючих органів.

не мати непогашеної або не знятої судимості за умисної предступленія в сфері господарської або службової діяльності.

мати бездоганну репутацію.

Головний бухгалтер:

повну вищу освіту

пройти підвищення кваліфікації та скласти іспит у напрямку фінансові установи;

загальний трудовий стаж на керівних посадах, пов’язаних фінансовою або бухгалтерською діяльністю, або стаж роботи на ринках фін.услуг на посадах, пов’язаних з фін. або бухгалтерською діяльністю, – від 2-х років, в тому числі: не менше 1-го року на ринку фінансових послуг;

за останні 5 років не бути керівником, фінансовим директором або головним бухгалтером фінансової установи, яке визнали банкрутом, і схильного ліквідації або до якої були застосовані заходи воздествия з боку контролюючих органів.

не мати непогашеної або не знятої судимості за умисної предступленія в сфері господарської або службової діяльності.

Проведення фінансового моніторингу. Вимоги

Також звертаємо увагу, що Факторингова компанія з метою забезпечення виконання вимог щодо проведення фінансового моніторингу зобов’язана до моменту надання першої фінпослуги:

призначити співробітника, який буде відповідальний за проведення фінансового моніторингу та також обов’язково повинен мати необхідний сертифікат з фінансового моніторингу;

розробити та затвердити правила проведення внутрішнього фінансового моніторингу.

Не може одна й та сама особа одноразово бути фінансовим моніторщіком:

в страховій компанії і її філії;

в декількох філіях, які мають право здійснювати РКО;

у фінансовій компанії і її філії, які розташовані в іншій адміністративно-територіальній одиниці, ніж сама фінансова компанія.

Відповідальним працівником не може бути призначена особа:

яка має судимість за вчинення умисного злочину, особливо якщо ця судимість не погашена і не знята в установленому законодавством порядку;

з яким у установи відсутні трудові відносини.

Інші вимоги до Факторингової компанії:

в установчих документах такої Факторингової фірми повинна бути вказана діяльність з надання певних видів фінансових послуг тільки як виняткова діяльність;

затверджені внутрішні правила щодо надання фінансових послуг, а також примірні договори з клієнтами, які мають відповідати вимогам законодавства;

необхідна наявність системи бухгалтерського обліку та звітності, які б відповідали вимогам законодавства і передбачали врахування фінансових операцій;

наявність кваліфікованих кадрів, які безпосередньо здійснюють діяльність з надання відповідних видів фінансових послуг, які не мають непогашеної судимості за корисливі злочини.

наявність тих. умов, необхідних для надання фінансових послуг своїм клієнтам, та забезпечення належного і своєчасного обліку фінансово-господарських операцій відповідно до законодавства України, а саме:

власного або орендованого приміщення;

відповідної комп’ютерної та офісної техніки, яка може забезпечити виконання вимог з надання інформації у форматі, встановленому Нацкомфінпослуг, і комунікаційних засобів (телефону, факсу, електронної пошти, Інтернет);

наявність необхідного програмного забезпечення для надання фін послуг своїм клієнтам та забезпечення коректного і одноразового обліку фінансово-господарських операцій відповідно до законодавства та подачі необхідних звітів в Нацкомфінпослуг;

відсутність збитків відповідно до фінансового звіту про фінансові результати за минулий рік, який передує подачі заяви, підтвердженого аудитором (крім новостворених);

відсутність порушень у сфері регулювання ринків фінансових послуг протягом року, що передував зверненню ЮЛ – заявника в Нацкомфінпослуг (крім новостворених);

Порядок реєстрація факторингової компанії следущий

Регистрация факторинговой компании фирмі1. Підготовка необхідного пакету документів і реєстрація юридичної особи.

2. Внесення статутного капіталу факторингової компанії.

3. Підготовка внутрішніх правил, інструкцій, договорів та ін. Документів для подачі в Нацкомфінпослуг.

4. Реєстрація в Нацкомфінпослуг як фінансового підприємства.

Терміни реєстрації Факторингової компанії в Україні від 2 місяців.

Для замовлення послуги Реєстрація Факторингової компанії звертайтеся за телефонами: +380443830676; +380932002011 або пишіть запит на пошту: info@faktoria-group.com.ua.

 

Догори