Оформлення права власності на будинок квартиру Київ та Київська область

Як оформити документ про право власності на будівлю або квартиру


Оформлення документа, який підтверджує право власності на певне майно, відбувається з 2016 року трохи інакше, ніж це було раніше. Новий закон про оформлення діє з першого січня 2016 року і до цього дня. В основному такі зміни відбулися завдяки процесу децентралізації органів влади в Україні. До змін, які відбулися можна віднести такі:

  • Відмінилася видача свідоцтв, які підтверджують право власності на паперовій основі, яка містить засоби захисту;
  • Змінилася також система реєстрації. Відтепер її можна проводити за допомогою інтернету;
  • Зняли всі обмеження на те, щоб зареєструвати нерухомість. З цього моменту оформити документ, що підтверджує право власності можна і за допомогою нотаріуса.

Правила оформлення права власності на будь-який вид нерухомості.
Реєстрація документа, який підтверджує право власності в нашій країні можна виробляти до всіх земельних ділянок і об’єктів нерухомості, розташованих на них, в тому випадку, якщо їх неможливо перенести в будь-яке інше місце без заподіяння шкоди для об’єкта або в тому випадку, якщо загубиться його вартість .
Також відзначимо, що більше не потрібна реєстрація на малі архітектурні форми, споруди, які належать до тимчасових, навіть в тому випадку, якщо вони носять капітальний характер, а також на будь-які рослини або корисні копалини, які знаходяться в межах даної ділянки.
Оформити всю документацію, яка пов’язана з правом на власність нерухомістю, можна за допомогою двох суб’єктів:

  • За допомогою нотаріуса. В такому випадку можна проводити реєстрацію будь-яких правочинів щодо нерухомого майна, незалежно від того, де розташовується об’єкт.
  • У спеціалізованому центрі, де надаються адміністративні послуги. За допомогою цього центру вся документація передається на розгляд державному представнику реєстрації.

Чи можлива ситуація, що дані можуть зникнути з реєстру?
З 2013 року весь реєстр ведеться за допомогою електронної системи. З того моменту нотаріус має можливість доступу до декількох реєстрів прав речового та власності. Як вважають фахівці, можливість втрати даних з електронної системи становить дуже низький відсоток. В архіві електронної системи завжди можна знайти всю документацію, яка подавалася власником при оформленні права на власність.
У власника на руках повинна бути документація, яка підтверджує їх права. Зберегти цю документацію в первісному вигляді – це турбота кожного конкретного власника майна. Однак не завадило б і перестрахуватися.

Які недоліки існують в сучасній системі реєстрації права власності
Документ в електронному вигляді, який вказує на право власності в Україні, може вплинути на кількість рейдерських захоплень. Аналітики в сфері права говорять про те, що з-за того, що в системі відсутній навіть елементарна система, можуть значно почастішати випадки шахрайських дій. Також існує небезпека втрати всіх існуючих даних через можливої ​​атаки хакерів. Навіть найбільш захищені системи піддаються таким атакам дуже часто, що вже говорити про таку незахищеною системі.
У нашій країні за останні роки значно збільшилася кількість існуючих агентств з нерухомості, які пропонують своїм покупцям квартири літніх людей за невелику вартість. Єдиною умовою при цьому є час очікування, поки нинішній власник нерухомості відійде в інший світ. Старі люди підписують договір ренти, за допомогою якого в подальшому нерухомість перейде до нових власників. А пошук таких літніх людей здійснюється за допомогою відкритої бази даних реєстру нерухомості.

Чи необхідно виконувати повторну реєстрацію права власності на об’єкт
Завдяки тому, що з’явився новий порядок оформлення документації на нерухомість, з’явилося безліч змін, проте всім, хто пройшов реєстрацію до 1 січня 2013 року, не буде потрібно проходити заново реєстрацію нерухомості. Вся документація повинна являти собою фактичну. У тому випадку, якщо який-небудь власник нерухомості не внесений до реєстру, реєстрація відбуватиметься після зміни власника.

Для чого служать зміни
При внесенні змін до порядку оформлення документації кабінет Міністрів задумував виконати кілька цілей. Основне завдання, яка була вирішена такими змінами – це повністю відкритий доступ для кожного жителя країни. Крім того підвищилась зручність оформлення власної нерухомості і своїх прав. Не виходячи з власного будинку будь-яка людина може перевірити інформацію про власну нерухомості. Таким чином, ця форма є одним з дієвих методів боротьби з корупційними схемами серед чиновників. На сьогоднішній день жоден чиновник не зможе приховати своє майно від громадськості.
Також хотілося б відзначити, що будь-який представник нотаріуса здатний зробити операцію оформлення в тому випадку, якщо до нього звернутися за цим клієнт. У минулому нотаріус міг проводити тільки ті операції, які були прописані в законодавстві. Всі дані з цього моменту знаходяться на офіційному сайті Міністерства юстиції.
Також важливо розуміти, що отримання даних про власну нерухомості або про будь-який інший, мають свою ціну. Для того, щоб отримати доступ до електронної інформації людині доведеться заплатити 17 гривень, плюс 3 гривні за банківські послуги. У тому випадку, якщо людина хоче отримати паперову роздруківку, йому доведеться віддати 34 гривні, плюс збір банку.

Документи, які дозволяють оформити право на власність
Будь-який власник нерухомості зобов’язаний мати не тільки виписку з реєстру, а й документи, які підтверджували б право на нього. До такої документації можна віднести договір купівлі-продажу, договір дарування або договір про довічному користуванні приміщенням. Кожен документ необхідно обов’язково завірити у нотаріуса. Також до цього списку можна зарахувати і свідоцтво про право успадкування, володіння часткою, придбання на аукціоні, рішення суду та інше.

Як оформити право власності для іноземних жителів
Законодавство України, яке діє на сьогоднішній день, дозволяє будь-якій іноземній жителю купувати нерухоме майно в Україні. Однак, в цьому питанні є кілька своїх нюансів. Оформлення права на власність нерухомістю оформляється на основі дозволу на проживання або на основі паспорта своєї держави. Іноземець повинен бути старше 18 років і перебувати на території нашої країни абсолютно легально.
Для того щоб купити нерухомість і оформити право на власність, іноземцю необхідно легалізувати свої документи на території нашої країни. Для цього необхідно перевести всю документацію на державну українську мову. Такий переклад виконуватися професійним перекладачем, після чого засвідчується у представника нотаріуса.
Неможливо оформлення права на власність нерухомості без спеціального ідентифікаційного коду. Для того щоб його отримати, іноземцю слід звернутися в ДПІ або ДПА в будь-якому районі. Код обов’язково потрібно при проведенні угоди про придбання нерухомості у нотаріуса. У тому випадку, якщо іноземець перебуває у шлюбі, йому необхідно буде узгоджувати свої дії з чоловіком або дружиною. При проведенні операції знадобиться згода на придбання майна в Україні. Без цього згоди не вийде придбати нерухомість.
Також хотілося б відзначити, що можливо оформити право власності відразу на кілька іноземців, адже за законом такі угоди не заборонені.

Як можна оскаржити дії державного реєстратора
На сьогоднішній день всі правові та нормативні акти, які діють на території країни, не узгоджені між собою. Через це деякі питання можна трактувати по-різному. Зіткнувшись з такою ситуацією в реальному житті, вам буде потрібно використовувати допомогу третьої особи.
У тому випадку, якщо виникли спірні ситуації з представником системи реєстрації, вам буде потрібно звернутися до Міністерства юстиції або ж вдатися до допомоги територіального органу Мін’юсту або в суді.

Чи доведеться платити податок
Купуючи будь-яку нерухомість на території країни, кожній людині доведеться заплатити певний податок. Мито від держави вимагає 1 відсоток від усієї вартості угоди. До того моменту, поки ви не заплатите цю суму, нотаріус не зможе оформити необхідну документацію. Також варто відзначити. Що вартість послуг нотаріуса не входить в цю суми, вона виплачується з вашої кишені.
Резиденти країни додатково повинні виплатити близько 15 відсотків від суми свого доходу, які отримані на території країни. Для нерезидентів вартість збільшується до 23 відсотків. Від виплати такого мита звільнені інваліди Великої Вітчизняної війни, інваліди 1 і 2 груп, а також ті люди, які постраждали при Чорнобильської аварії. Також до цього списку можна віднести і деякі інші верстви громадян, які потребують державної підтримки.
Також обов’язковим платежем є 1 відсоток від суми угоди, який проходить в Пенсійний фонд України.

Яким чином проходить оформлення права власності
Реєстрація прав на власність нерухомістю відбувається за допомогою декількох етапів. Такий порядок процедури в нашій країні прописаний в статті 18 Закону про проведення державної реєстрації. Оформлення відбувається при наявності необхідної для цього процесу документації. Почати варто з збору ці документів, після чого буде звернення до нотаріуса або до представника державної реєстрації. Для того щоб оформити право власності будуть потрібні такі документи:

  1. Необхідно написати заяву, яке буде відповідати законній формі. Такий документ повинен бути представлений в двох примірниках. Обов’язково необхідно заповнити всі поля, які збирають відомості про заявника. Перший бланк, який має позначку про його прийнятті, залишається на руках у власника майна, другий же залишається у представника реєстрації.
  2. При оформленні документа, який підтверджує право власності, буде потрібно мати ідентифікаційний код власника. Також обов’язково слід завжди мати при собі паспорт, без нього ви не зможете укласти жодної угоди. Оформлення будь-якої документації відбувається тільки після пред’явлення цього документа.
  3. В необхідний пакет документації варто збирати тільки оригінали всіх документів. Такі документи повинні підтверджувати право на будинок, квартиру або ділянку землі. До такого виду документації відносять і технічний паспорт на майно, і державний акт на ділянку разом з кадастровим номером.
    При ситуації, що виникла, коли оформлення документації відбувається при наявності третіх осіб, необхідно оформити довіреність, яка була б засвідчена представником нотаріуса.
  4. Весь пакет документації, який ви зберете, не зможе бути прийнятий в тому випадку, якщо ви не надали квитанцію про те, що ви сплатили державне мито. Якщо ви пільговик, то вам слід пред’явити документацію, яка підтверджує цей факт.


У тому випадку, якщо ваша заява на оформлення права на власність не була схвалена, державне мито вам вже не повернеться. Оформлення документа на право власністю здійснюється протягом 5 робочих днів.

Також за оформлення права власності в нашій країні доведеться сплатити 10 відсотків від мінімальної зарплати тільки в тому випадку, якщо процедура оформлення зайняла всього п’ять днів. Якщо ж процедура була проведена скоріше, наприклад, за два дні, доведеться заплатити суму, яка дорівнює одній мінімальній зарплаті. Також ви можете оформити документ і за більш короткий термін. За дві мінімальні зарплати ви зможете оформити договір за одну добу, а за п’ять, всього лише за дві години.
Ці ціни не поширюються на покупку документа про право власності на підприємство, яке продається як єдиний комплекс. Розмір необхідної виплати в такому разі значно вище. Для того щоб оформити всю документацію правильно, слід бути гранично обережним, тому рекомендуємо вам кілька разів перевірити документацію на наявність помилок або порушень. Вся відповідальність за неправильне заповнення даних лягає на заявника.
Після того, як ви подасте всю документацію, реєстратор зобов’язаний присвоїти їй номер черговості на те, щоб документація була розглянута. Перед тим, як оформляється право на власність, вся документація проходить перевірку за допомогою відповідної експертної групи. У тому випадку, якщо комісія виявить неточності або помилки, вам може бути відмовлено в праві на власність. Ви можете ознайомитися з рішенням комісії на офіційному сайті.
У разі позитивного рішення на вашу користь, реєстратор зобов’язаний створити розділ в реєстрі прав. Документ про те, що ви отримали право на власність нерухомістю, не видається в друкованій формі, ви можете переглянути тільки електронну версію.
Замість такого документа можна отримати виписку, яка зроблена з реєстру. Такий документ являє собою звичайний роздрукований аркуш паперу А4 на принтері. Також ви можете роздрукувати документ і самостійно, скориставшись сайтом Міністерства юстиції. Такий документ не передбачає собою підпису або печатки навіть в тому випадку, якщо він був виданий представником органу юстиції.
Також вам не потрібно подавати відразу кілька комплектів документів в тому випадку, якщо ви хочете оформити право на власність відразу на будівлю, ділянку і квартиру. Відомості про те, яка власність вам належить, є відкритими в нашій країні. Оскаржити дії представника реєстрації можна в судовому порядку.

Звертайтеся до нас і ви обов’язково зможете оформити право власності на нерухомість з гарантією в стислі терміни! Для замовлення послуги «Оформлення права власності» телефонуйте +380443830676 або +380932002011 прямо зараз або напишіть до нас на e-mаil info@faktoria-group.com.ua.

Працюючи з професіоналами – Ви гарантовано прийдете до успіху!

Нам довіряють:

[logocarousel id=”2469″]

Оформи право собственности на свою недвижимость сейчас

Самі реєстрували фірму в Печерську (дуже складно отримувати пдв). Спасибі юристу Сергію, за супровід в податковій та міліції – отримали з другої спроби ПДВ. Рекомендую. Розповіли про нові зміни в оподаткуванні.

Богдан Иванов
Директор , Смарт Групп Инновации

Результати, які я отримала при оформленні розлучення:
– грамотний підхід;
– все шикарно пояснили мені;
– допомогли все зробити швидко, що було для мене дуже важливо!
Велике дякую!

Жанна
Дизайнер

Я вибрав цю компанію, тому що вартість мені здалася прийнятною і навіть не довелося їхати в офіс компанії, вирішили всі питання по телефону, а документи підписали поруч у нотаріуса і потім відправили кур’єром. Для мене це важливо, тому що не завжди є час і бажання на кататися по місту, та ще й в негоду. І вже через два дні були документи на нову фірму. Дякую за оперативність.

Илья
Веб Имидж

 

Догори