Select Page

Як ліквідувати філію компанії.

Ліквідація філії ТОВ


Дуже часто можна зустріти окремі представництва компаній, які називаються філіями. Такі відділи не є окремою юридичною особою, вони лише представляють інтереси основної компанії, виробляють її товари або надають послуги від імені основного представництва. Найчастіше виникають такі ситуації, при яких необхідно виконати закриття підприємства з різних причин. В ході цього процесу може виникнути безліч питань, адже цей процес значно відрізняється від закриття юридичної особи. Фахівці в даній сфері дали кілька рекомендацій по тому, як можна виконати закриття філії.

Рішення майнового питання при закритті філії
Для того щоб філія міг нормально здійснювати свою роботу, засновник компанії може передати частину свого балансу на особистий рахунок філії. Тому при процесі проведення закриття компанії, слід подбати про те, як розпорядиться активами для того, щоб це було на законному рівні.
Для того щоб визначити реальну вартість об’єктів, майна, слід виконати повну інвентаризацію активів і вимог. Дотримуючись закону 10 про бухгалтерський облік, проведення інвентаризації встановлюється в приватному порядку, однак існують випадки, при яких вона необхідна. У числі іншого вона необхідна при закритті філії.
Інвентаризація на цьому етапі охоплює всі види активів і зобов’язань, незалежно від зі стану або місцезнаходження. Тобто, слід враховувати і те майно, яке знаходиться в ремонті або віддано в оренду.
У той час, як відбувається закриття філії, всі його активи обов’язково повинні бути передані головному підрозділу компанії. Часто виникають і такі ситуації, коли майно тільки формально передається у власність основної компанії, а за фактом залишаються на своїх місцях.

Закриття компанії в державних структурах
Філії компанії не слід реєструвати в установленому законодавством порядку реєстрації юридичних осіб. Однак інформація про них передається в реєстраційну довідку компанії.
У тому випадку, якщо юридична особа прийняла рішення про закриття філії, йому буде потрібно подати заяву державному реєстратору. Протягом доби реєстратор повинен розглянути заяву і прийняти рішення з цього приводу. Після цього він відправляє своє рішення в усі необхідні органи, які відповідають за ліквідацію філії.
Для закриття ІП керівнику філії потрібно звернутися до податкової служби з таким списком документів:

Заява про ліквідацію платника податків;
Довідкою про постанову на облік платника податків;
Копією розпорядчого документа про закриття філії.
Контролюючі органи починають процес ліквідації після того, як отримають рішення від державного реєстратора. Після цього починається позапланова перевірка податковою інспекцією.
У тому випадку, якщо були знайдені заборгованості по оплаті податків, відповідальність за їх оплату лягає на юридичну особу. Крім того, що слід зняти філія з обліку в податковій комісії, також буде потрібно закрити всі рахунки в банках.
Для того щоб виконати закриття філії, потрібно виконати велику кількість етапів. Вони вимагають якісної підготовки і деяких необхідних навичок. У тому випадку, якщо керівництво компанії не хоче витрачати багато часу на виконання всіх цих процесів, можна звернутися до фахівців нашої компанії, які виконають всі ці процеси не тільки швидко, але і якісно.

Для замовлення послуги «Ліквідація ТОВ» або «Ліквідація філії” телефонуйте +380443830676 або +380932002011 прямо зараз або напишіть до нас на e-mаil info@faktoria-group.com.ua.

Замов ліквідацію ТОВ зараз

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Пока оценок нет)
Loading...
ПОЗВОНИ И ПРОКОНСУЛЬТИРУЙСЯ