Select Page

Як закрити ТОВ Товариство, підприємство, фірму, компанію?

Закрити ТОВ можна декількома способами. Швидке закриття підприємства або швидка ліквідація підприємства – це перепродаж корпоративних прав третій особі. Повне закриття фірми – це процедура закриття ТОВ через держреєстратора, податкову перевірку. Закрити компанію через банкрутство – це процедура визнання платника податків банкрутом.

Давайте розглянемо, як поетапно можна закрити ТОВ всіма трьома способами.

Закрити ТОВ у Києві під ключЗакрити ТОВ через продаж корпоративних прав – це найшвидший і простий спосіб позбутися від підприємства. Ця процедура абсолютно законна і стоїть близько 6000 грн. Термін закриття ТОВ таким способом складає 2 робочих дня. Для закриття ТОВ через продаж необхідний мінімальний пакет документів – це паспорт та ІПН засновників, код ОКПО підприємства. Цих документів достатньо для проведення операції купівлі-продажу компанії.

Як покроково закрити ТОВ через продаж:

Нашими юристами готується пакет документів: статут, протокол, договір купівлі-продажу, наказ про призначення нового директора, реєстраційні форми.

У нотаріуса підписується протокол і статут.

Наші юристи подають держреєстратору документи для переоформлення підприємства.

На наступний день в реєстрі внесені необхідні зміни.

За необхідності, ми можемо змінити назву компанії, юридичну адресу підприємства, види діяльності фірми. Так само, новий директор може підписати акт прийому-передачі документів підприємства, який ви попередньо підготуєте.

 Закрити підприємство шляхом повного припинення діяльності здійснюється через наступні дій:

Складом 3/4 від загальної кількості голосів на зборах засновників приймається рішення про припинення діяльності компанії. Призначають ліквідаційну комісію і терміни пред’явлення претензій від кредиторів, мінімум два місяці. Протокол нотаріально посвідчується і подається держреєстратору протягом трьох днів, з дати підписання. Держреєстратор вносить до реєстру дані про те, що підприємство в стані призупинення діяльності.

Після того, як в реєстрі буде внесено запис про припинення діяльності, в податкову подаються документи з повідомленням про припинення діяльності. Податкова повинна призначити аудит бухгалтерської документації та податкових звітів.

 По закінченню строків пред’явлення претензій від кредиторів і податкового аудиту складається ліквідаційний баланс. Якщо компанія має заборгованості, то вона погашає її з розрахункового рахунку підприємства. Як показує практика, заборгованість перед бюджетом є завжди. Якийсь траф і пеню доведеться заплатити. Якщо на підприємстві немає грошей, то засновники або збільшують статутний капітал для погашення зобов’язань або розпродають основні засоби компанії для погашення боргів. Якщо, після сплати зобов’язань залишаються матеріальні цінності або гроші, то вони розподіляються між засновниками пропорційно відповідно до розміру часток в статутному капіталі. Закривається розрахунковий рахунок, в архів міста або району подаються документи на тривале зберігання і держреєстратору подається довідка з архіву, після чого, в ЄДР вноситься запис про те, що підприємство закрите.

Закрити ТОВ через банкрутство – це саме трудоємкий захід. Ліквідація ТОВ через банкрутство може ініціювати як саме підприємство в особі загальних зборів засновників, так і кредитори. Варто зазначити, що процедуру ліквідації ТОВ через банкрутство можна ініціювати тільки при наявності боргу не менше 300 мінімальних зарплат. Визнання підприємства боржником здійснюється через Господарський суд. На момент розгляду справи, на майно компанії накладається арешт. Спочатку боржникові пропонують провести процедуру санації. Процедура санації – це процедура відновлення платоспроможності боржника. Так само буде запропоновано засновникам збільшити розмір статутного капіталу для ліквідації заборгованості.

Якщо не виходить відновити платоспроможність боржника, то він визнається банкрутом. З майна компанії знімається арешт, воно продається на аукціоні арбітражним керуючим і за виручені кошти погашається заборгованість перед бюджетом, працівниками, судом і кредиторами.

Звертайтеся в нашу компанію, наші юристи допоможуть професійно ліквідувати ТОВ!

Замовити зараз Ліквідацію ТОВ

 

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (3 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
ПОЗВОНИ И ПРОКОНСУЛЬТИРУЙСЯ