Як працює ПДВ?

//youtu.be/TaC0ynpVqOs

Податок на додаткову вартість – це податок, який сплачує кінцевий споживач. Це форма вилучення частини вартості товару або послуг в бюджет держави. Податок на додаткову вартість винайшли французи в 1954 році протестувавши його в своїй колонії Кот-д’Івуарі, а потім стали застосовувати його у себе в 1958 році після успішних випробувань. Податок на додаткову вартість складається з податкових зобов’язань та податкового кредиту.

Податковий кредит – це сума коштів, на яку платник податку може зменшити свої податкові зобов’язання по ПДВ. Податковий кредит виникає тоді, коли платник податків купує товар або послуги, а постачальник послуг або товару виписує покупцю податкову накладну (податковий кредит) від суми угоди. Податкові накладні повинні реєструватися в чітко встановлені терміни, інакше податкового кредиту можуть позбавити.

Податкові зобов’язання з ПДВ – це сума коштів, яку має сплатити платник податків до бюджету. Податкові зобов’язання виникають у платників ПДВ, коли вони продають товар або послуги.

В процесі роботи (покупки і продажу товарів / послуг) виникає податковий кредит і податкові зобов’язання. В кінці звітного періоду складав податкові кредити і з нього віднімаються податкові зобов’язання. В результаті цих обчислень виходить сума податку ПДВ, яку повинен заплатити платник податків.

Податкова система нашої країни стрімко змінюється. Зміни до податкового кодексу приймають один за іншим, що призводить в лють навіть досвідчених бухгалтерів через те, що необхідно знову і знову вивчати обсяги інформації по оподаткуванню підприємств. Якщо ви бізнесмен і не хочете вступити в проблеми з податками – ми рекомендуємо звернутися до наших професійних бухгалтерів. Бухгалтерські послуги від професіоналів – це запорука успіху вашого бізнесу і порядок в звітності. Працюйте над бізнесом, розвивайте його, а бухгалтерію надайте професіоналам.

Scroll to top