Внесення змін до статуту неприбуткової організації

З недавніх пір стало необхідним вносити потрібні зміни до статуту неприбуткових організацій. Обумовлено це деякими обставинами, пов’язаними з внесенням змін до законодавства.

В першу чергу, внесення змін в статут неприбуткової організації стали необхідні після того, як в січні 2013 року вийшов новий закон в українському законодавстві «Про громадські об’єднання», в якому зазнали змін вимоги, які висуваються законодавством до того, що роблять громадські організації. Перестали існувати такі назви, як:

  • Місцеве
  • Регіональне
  • Міжнародне
  • Місцевий осередок та інше. 

Ці статуси і багато інших були виведені з обігу.

Новий закон внесення змін до статуту неприбуткової організації

Згідно з цим новим законом, всі організації зобов’язані внести відповідні зміни до своїх статутів, на це їм було виділено п’ять років. У зв’язку з тим, що закон вийшов в 2013 році, його термін закінчення настає в 2018 році, завдяки чому різко зросла кількість бажаних змінити статут своєї організації.

Також варто згадати, що в 2015 році трохи змінився Податковий кодекс України, а саме статті, які регулюють неприбуткові та некомерційні компанії. У тому числі змінили статтю 157, яка визначала статус, типи доходів та інше, на статтю 133, завдяки якій змінено критерії при підході до визначення подібних компаній.

Влітку цього року з’явилася ще одна причина, необхідно внести зміни в статут нерпібильной організації. З 16 липня почав діяти закон, який говорить про порядок ведення реєстру для неприбуткових підприємств. Цей закон прийнятий з метою впорядкувати внесення до реєстру подібного роду організацій і контроль над оновленим реєстром податкової служби України.

Необхідність у прийнятті такого закону в нашій країні зрозуміла була вже давно. Велика кількість подібних організацій, які були зареєстровані раніше 2013 року, і вже тим більше раніше, ніж були внесені зміни в податковому кодексі, ніяк не хотіли вносити зміни в головний документ компанії – Статут. Найчастіше юристам доводилося стикатися з такими документами, які були випущені в 90-2000-х роках. Такі статути помітно застаріли, через що було просто неможливо здійснювати будь-які правові дії.

З 1 січня 2018 роки відповідні органи можуть анулювати статус, який має неприбуткова або некомерційна організація, якщо їх керівники не принесуть на перевірку оновлені Статути. Рекомендуємо Вам вже звернутися до досвідченого юриста, який допоможе оформити внесення змін до статуту неприбуткової організації в термін. Встигніть внести зміни до статуту ГО. Так само у нас ви можете зареєструвати Громадську організацію.

Працюючи з професіоналами – Ви гарантовано прийдете до успіху!

Автор:
Догори