Бухгалтерський облік в аптеці

  • Облік та звітність в аптечних закладах
  • Ведення бухгалтерського обліку аптеки

Ведення бухгалтерії для аптеки

Бухгалтерський облік в аптеках ведеться так само, як і в інших підприємствах торгівлі, але для аптек є свої нюанси. Принципова відмінність – те, що аптечні пункти можуть торгувати готовими ліками, а можуть їх виготовляти самостійно.

При продажу покупних ліків бухгалтерський облік ведеться на загальних підставах, в разі ж з виготовленням ліків на місці використовується розрахунок, що включає в загальну ціну вартість лікарських компонентів, отриманих від постачальників, плюс вартість робіт (тарифів) з виготовлення препарату. Ціну на проведені роботи встановлюють відповідні органи.

Бухгалтерський облік в аптеці. Ведення бухгалтерії аптеки.
Для бухгалтерського обліку виготовлених самостійно препаратів ведеться один журнал, де вказуються всі види робіт і використані компоненти, і інший, де відзначаються фасувальні роботи. За цим журналам в кінці місяця розраховується торгова націнка.

Для ведення бухобліку в аптеці важливо вміти нараховувати ПДВ в тому випадку, коли ліки виготовляються за рецептами медичних працівників. Ставка ПДВ становить в такому випадку 10%, але якщо аптечний пункт створює ліки з компонентів замовника – ПДВ не нараховується, але обов’язково повинен вестися окремий облік операцій, оподатковуваних і неоподатковуваних ПДВ.

БухгалтерияРоздільний бухоблік для аптечних підприємств.

В аптеках можливий роздільний бухгалтерський облік. Така необхідність виникає в таких випадках:

– продажу ліків і в роздріб і оптом;

– продажу як покупних ліків, так і самостійного виготовлення;

– при отриманні пільги по ПДВ.

Нормативні документи не регулюють безпосередньо роздільний облік, а просто підкреслюють його необхідність. При поділі виникають певні складнощі, пов’язані з тим, що треба по різному враховувати наступні дані:

– вироблену на місці продукцію і покупну;

– препарати, обкладаються і не обкладаються ПДВ;

– передання ліки роздрібним покупцям і оптовикам.

За відсутності чітких вказівок, як проводити бухгалтерський облік за різними категоріями, бухгалтерам в аптеках доводиться самим розробляти певну систему обліку.

Бухгалтерський облік в аптеці. Ведення бухгалтерії аптеки.
Кращим способом такого бухобліку в аптеках буде поділ документообігу, тобто необхідно окремо враховувати рух активів, які не обкладаються ПДВ, і тих, що обкладаються, також треба розділяти товари, що продаються в роздріб і оптом. Для спрощення завдання треба попередньо відокремити ті відділи аптеки, що продають ліки в роздріб і відділи готової продукції від тих, що торгують оптом і препаратами, виробленими на місці.

Ще один важливий момент для бухгалтерського обліку в аптеці – відпуск ліків за рецептом лікаря. В даному випадку оборот ліки регулюється медичним працівником, що виписав рецепт, причому це може бути і готовий препарат, і виготовляється на місці. При обліку таких ліків один рецепт вважається за одиницю товару, незважаючи на склад препарату.

Оборот ліків, що продаються без рецепта, вимірюється в грошовому еквіваленті за даними касового апарату.

Дані про реалізацію всіх лікарських препаратів заносяться в спеціальні реєстри і журнали, згідно норм бухобліку.

Довірте роботу професійним бухгалтерам та юристам. Це вигідніше, швидше і дешевше у всіх відносинах. Укладіть прямо зараз договір на бухгалтерське обслуговування Вашої організації в Києві! Повірте, ми знаємо, що якісне бухгалтерський супровід і правильне ведення бухгалтерського обліку вже ЗАРАЗ набагато дешевше відкладання вирішення на потім! Зателефонуйте нам: наш телефон 093 200 20 11 . Ми домовимося один з одним!

 Замовляйте якісні бухгалтерські послуги від професіоналів.

Наші популярні послуги

Догори