Види і системи оподаткування ТОВ.

Законодавство в Україні змінюється дуже стрімко. Податковий кодекс змінюється майже кожні півроку. Так як влада наша прагнути до досконалості, тільки це вкрай сильно ускладнює життя підприємцям і власникам бізнесу.

Чого очікувати компаніям на загальній системі оподаткування в цьому році.

Податок на прибуток – це податок, яким обкладається прибуток підприємства, яка расчітиваеться за підсумками бухгалтерського обліку, виходячи з фінансового результату підприємства за певний період, простими словами – доходи мінус витрати одно прибуток.

Базова ставка податку на прибуток з 2016 році становить 18%.

Підприємства, які є платниками податку на прибуток, зобов’язані подавати декларацію платника податку на прибуток щорічно, або щоквартально – це умова актуально для юридичних осіб з виручкою більше 20 000 000 грн в рік. Сплату податку необхідно здійснити за підсумком подачі декларації за рік або за квартал, для підприємств з виручкою більше 20 000 000 грн в рік.

Також з 01.01.2016 року скасовуються щомісячні авансові внески з податку на прибуток, але при виплаті дивідендів авансові внески з податку на прибуток залишаються.

Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). З початку 2016 року скасовується прогресивна ставка обчислення податку і вводитися єдиний розмір податку в розмірі 18% за зарплатними доходах і по ГПД (цивільно-правовий договір).

При виплаті дивідендів ставка податку 5% для платників податку на прибуток і 18% для платників єдиного податку. Починаючи з 01.01.2016, дивіденди є об’єктом нарахування та утримання військового збору (1,5%).

Єдиний податок 2017-2018

Підприємства, що працюють на єдиному податку, мають більш спрощену систему обліку, так як податок вони платять тільки від виручки, не враховуючи витрати підприємства.

Звітність подається за єдиним податком поквартально – 40 днів по закінченню кварталу. Сплата податку 50 днів після закінчення кварталу.

Юридичні особи можуть при необхідності подати заявку на набуття статусу платника ПДВ на добровільних засадах.

Ставка єдиного податку для юридичних осіб 3 групи (1-2 групи ФОПи, а 4 група – сільгосппідприємства) – 5% від виручки, для платників ПДВ – 3% від виручки.

Ставка єдиного податку в розмірі 15% застосовується до:

– суми перевищення дозволеного обсягу доходу (для третьої групи це понад 5 000 000 грн / рік);

– до доходу, отриманого при застосуванні негрошових форм розрахунків;

– до доходу, отриманого від забороненого для спрощеної системи оподаткування виду діяльності;

У шаленому темпі життя буває складно встежити за всіма змінами в законодавстві і розібратися у всіх нюансах всіх податків і систем оподатковувань, щоб вже на перших етапах побудови бізнесу не накликати біду у вигляді штрафних санкцій і пені за несплату податків, а також неподання або невірну подачу звітів. Щоб уникнути проблем в оподаткуванні та бухгалтерському обліку, економте свій час і гроші і звертайтеся до нас за кваліфікованою допомогою в підготовці звітності – у нас якісні бухгалтерські послуги.

Scroll to top