Реєстрація фінансової компанії в Україні

Реєстрація фінансової компанії якісно і надійно


Реєстрація фінансової компанії (Україна) – це багатоетапний процес, який ділиться на реєстрацію юридичної особи під фінансову компанію і безпосередньо постановка на облік Нацкомфінпослуг в реєстрі фінустанов і отримання всіх необхідних ліцензій на провадження певних видів фінансової діяльності. Реєстрація фінансової компанії пройде успішно, за умови, якщо ви уважно ознайомитеся з законодавчими актами, які стосуються реєстрації такого роду компаній, так як фінансові компанії в значній мірі відрізняються від звичайних юридичних осіб.

Основна відмінність при реєстрації фінансової компанії, а також, той факт що їх господарська діяльність, знаходиться під пильним контролем державних органів – значно ускладнює процедурні моменти. Такі заходи обумовлені тим, що фінансові операції, можуть бути інструментом різного роду махінацій, тому уряд тримає під контролем цей напрямок і для припинення виникнення такого роду маніпуляцій вже на перших порах.

При бажанні відкрити фінансову компанію, вам необхідно вирішити які послуги надаватиме вона. Окремі з них не підлягають ліцензуванню, але не забудьте, що цей список повинен бути обов’язково прописаний в статуті юрособи. Такого роду послугами, будуть залучення фін активів від юросіб, надання кредитів з власних грошових ресурсів, видача позик, поручительство і факторинг.

Звертаємо Вашу увагу, що обмін валют, страхування, кліринг, кредити за рахунок залучених коштів, недержавні пенсійні фонди, залучення грошей від фізосіб і надання фінансів для депозитів – обов’язково вимагають ліцензування.

Основні вимоги до фінансових компаній, які необхідно дотримати для включення її до реєстру фінансових компаній це:

  • Сформований статутний капітал (для різних фінансових компаній різні вимоги – банки – від 120 000 000 грн, для ломбардів – від 200 000 гривень);
  • Нежитлове приміщення, необхідне спеціалізоване обладнання та програмне забезпечення;
  • Персонал з досвідом роботи в цій галузі. Існують певні вимоги до головбуха, керуючому і людині, яка проводить аудит;
  • Наявність зразків потрібної документації (клієнтські договори, схеми роботи, положення по роботі з клієнтами та інше), а також налагоджена система бухгалтерського обліку.


Реєстрація фінансової компанії це робота, яка вимагає вузькоспеціалізованого підходу. У команді Юридичної компанії Факторія груп юристи з багаторічним досвідом роботи в сфері реєстрації фінансових компаній різного виду, контакти з державними установами та численні години роботи при складанні необхідних пакетів документів.

Звертаючись до юристів Факторія Груп ви отримуєте досвід і якість перевірений роками.

Працюючи з професіоналами – Ви гарантовано прийдете до успіху!

Scroll to top