ЛІЦЕНЗІЯ НА АПТЕКУ

Вартість отримання ліцензії на аптеку від 8000 грн.

Отримання ліцензії на оптову, роздрібну торгівлю лікарськими засобами (далі – ліцензія на аптеку, ліцензія на аптечний склад) фахівцями Юридичної компанії Факторія Груп включає в себе:

усні консультації з питань, які пов’язані із заповненням документації по отримання ліцензії на аптеку;
консультації при підборі обладнання та оснащення приміщення, за якою видається ліцензія;
допомога в аналізі документів по персоналу, наявність якого необхідна для отримання ліцензії на аптеку;
підготовка відомостей, заяв та інших документів, що необхідно подати до Держлікслужби для отримання ліцензії на аптеку;
допомога в проходженні виїзної комісії на підприємстві;
супроводження розгляду документів в органі ліцензування.
Тільки в нашій компанії фахівці вважають, що робота завершена тільки після отримання нашим Клієнтом ліцензії на аптеку.

Що мається на увазі, коли говорять «отримати ліцензію на аптеку». Це означає отримати дозвіл на торгівлю в Аптеці медичними препаратами в роздріб. Після відкриття аптеки можна відкривати аптечний пункт і аптечний кіоск. Існувати окремо від аптеки ці два об’єкти не можуть. Але про них пізніше. І так, для того, щоб аптека мала місце бути, власнику необхідно отримати ліцензію на аптеку. Велику роль відіграє підготовка до отримання ліцензії. Необхідно заздалегідь підготувати приміщення, якщо суб’єкт господарювання планує відкрити аптеку в місті, він повинен знати, що загальна площа приміщення повинна становити не менше 50 кв. метрів. У приміщення повинен бути окремий вхід з обов’язковими додатковими умовами для людей з обмеженими фізичними можливостями. Персонал повинен бути підібраний заздалегідь, так як всі ці дані необхідно буде надати в ліцензійний орган разом із заявою на отримання ліцензії на аптеку.

Ліцензія на аптеку

Після закінчення трьох днів після подачі в ліцензійний орган документів на отримання ліцензії на аптеку заяви і відомості про наявність у суб’єкта господарювання матеріальної і технічної бази і правильно підібраного персоналу, призначається виїзна комісія, спрямована ліцензійним органом. Дата проведення перевірки визначається протягом шести днів з дня подачі заяви.

Комісією перевіряється наявність матеріальної бази і технічної можливості відкриття аптеки, наявність кваліфікованого персоналу, заявленого в ліцензійному органі. У тому випадку, якщо все дотримано, перевіряючим органом складається акт про правомірність видачі ліцензії на аптеку. При позитивному рішенні, ліцензійними органами протягом десяти робочих днів з дня подачі заяви, видається ліцензія на аптеку. Відмова в отриманні ліцензії на аптеку можна отримати, якщо після перевірки комісією з’ясувалося, що була спотворена інформація в документах. У таких випадках, не раніше ніж через три місяці, можна знову подати заяву, виправивши всі порушення. Практика і норми в сфері ліцензування з торгівлі медичними препаратами вкрай мінливі, тому наші фахівці завжди здійснюють перевірку документів перед черговою подачею до Держлікслужби.

Основні вимоги, до технічного стану аптеки, для отримання ліцензії на аптеку.

Загальна площа приміщення не менше 50 кв. метра;
Вхід в аптеку повинен бути окремим і спеціально обладнаним для переміщення людей з обмеженими фізичними можливостями.
Постійна температура і відносна вологість повітря.
Наявність в аптеці окремого приміщення для зберігання медичних препаратів.
Обов’язкова кімната для відпочинку персоналу і наявність санітарно-гігієнічного приміщення.
Якщо аптека має кілька поверхів, обов’язкова умова – це наявність торгового залу на першому поверсі.
персонал

Для отримання ліцензій на аптеки важливо правильно підібрати персонал. Вимоги по персоналу мають відмінності для аптек зареєстрованих в місті і в сільській місцевості. Продавець аптечних препаратів повинен мати диплом про фармацевтичну освіту. Сертифікат про присвоєння звання провізора загального профілю, або клінічного провізора, провізор – фахівець і молодший спеціаліст з фармацевтичною освітою. У разі переривання стажу у фармацевтичній галузі, необхідно пройти перепідготовку.

У деяких випадках ліцензійний орган видаляє ліцензію на аптеку (див. Ліцензування). Можливість суб’єкту господарювання звернеться із заявою про отримання нової ліцензії, настає через рік.

Аптечний пункт, аптечний кіоск

Аптечний пункт є структурним підрозділом аптеки, розташовується в супермаркетах, торгових залах, аеропортах, вокзалах і т.д. Окремого входу аптечний пункт не має., Проте йому дозволено торгувати медичними препаратами в роздріб як за рецептом, так і без рецепта.

Аптечний кіоск також не має окремого входу і не має права торгувати лікарськими засобами за рецептами.

Догори