Роз’яснення щодо отримання дозволу на виконання висотних робіт

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ЛИСТ
від 13.01.2017 р. N 393/1/12-ДП-17

Державна служба України з питань праці (далі – Держпраці) розглянула лист щодо надання роз’яснення та повідомляє.

Частина третя ст. 21 Закону України “Про охорону праці” регламентує обов’язок роботодавця отримати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки (далі – дозвіл).

Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформленні, видачі дублікатів, анулювання дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, обладнання підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.10.2011 N 1107 ( ).

Відповідно до п. 6 Порядку дозвіл надається роботодавцю на виконання робіт підвищеної небезпеки, зазначені у додатку 2 до Порядку.

Роботи верхолазні та скелелазні, що виконуються на висоті 5 метрів і більше над поверхнею ґрунту, з перекриття або робочого настилу, та роботи, що виконуються за допомогою підйомних та підвісних колисок, механічних підйомників та будівельних підйомників, включені до Переліку робіт підвищеної небезпеки, зазначених у додатку 2 до Порядку.

Також відповідно до п. 21 Порядку роботи підвищеної небезпеки, зазначені у додатку 6 до Порядку, здійснюються роботодавцем на підставі декларації відповідності його матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Ремонтні, монтажні, будівельні та інші роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метри, крім робіт верхолазних та скелелазних, що виконуються на висоті 5 метрів і більше над поверхнею ґрунту, з перекриття або робочого настилу, та робіт, що виконуються за допомогою підйомних та підвісних колисок, механічних витягів та будівельних витягів, включені до Переліку робіт підвищеної небезпеки, здійснюються роботодавцем на підставі декларації відповідності його матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки (п. 7 додатка 6 до Порядку).

Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті, затверджені наказом Держгірпромнагляду від 27.03.2007 N 62, зареєстровані в Мін’юсті України від 04.06.2007 за N 573/13840, визначають, що:

  • роботи верхолазні – роботи, що виконуються безпосередньо з елементів конструкцій, обладнання або з монтажних пристроїв, тимчасових сходів, трапів, встановлених на конструкціях, робочих платформ підйомників та механізмів, у безопорному просторі тощо. на висоті 5 м і більше від поверхні землі, перекриття чи робочого настилу;
  • роботи на висоті – роботи, що виконуються на висоті 1,3 м і більше від поверхні землі, перекриття або робочого настилу, у тому числі з робочих платформ підйомників та механізмів, а також на відстані менше 2 м від не захищених перепадів на висоті 1, 3 м та більше.

Отже, у разі виконання робіт підвищеної небезпеки, зазначених у додатку 2 до Порядку, роботодавцю необхідно отримати дозвіл, а у разі виконання робіт, зазначених у додатку 7 до Порядку, роботодавцю потрібно подати до територіального органу Держпраці за місцем виконання таких робіт декларацію відповідності матеріально-технічної основи роботодавця вимогам законодавства з охорони праці.

голова Р. Чернега

Замов дозвіл Дія зараз

Догори