Внесення змін до статуту ТОВ покрокова інструкція


Вартість внесення змін до статуту в нашій компанії 2100 грн.

Внесення змін до статутних документів товариства з обмеженою відповідальністю – це сукупність дій, пов’язаних з підготовкою статуту та протоколу ТОВ з подальшою їх реєстрацією в державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.
Які види внесення змін до статутних документів товариства з обмеженою відповідальністю бувають?

Внесення змін до розміру статутного капіталу ТОВ.
Для того щоб внести зміни до статуту у зв’язку зі збільшенням або зменшенням статутного капіталу, необхідно провести загальні збори засновників із загальною кількістю голосів, не менше 51%, протокол нотаріально посвідчується. Також необхідно нотаріально завірити статут компанії. Статут на останній сторінці підписують засновники і нотаріус також запевняє ці підписи. Після засвідчення підпису статуту та протоколу, необхідно заповнити реєстраційну картку про внесення змін, а потім подати держреєстратору. Також варто зауважити, то що Згідно з чинним законодавством перед збільшенням статутного капіталу необхідно суму на яку збільшується статутний капітал внести на розрахунковий рахунок товариства з обмеженою відповідальність. При зменшенні статутного капіталу, засновник який зменшує частку, отримує грошову компенсацію від розміру статутного капіталу або ж частина внесеного ним майна.

Реєстрація змін до статуту товариства з обмеженою відповідальністю при зміні назви.
Період ведення діяльності може виникнути необхідність ось зміні назви товариство з обмеженою відповідальністю. Це може бути пов’язано з тим що змінюється сфера діяльності компанії, загальний напрямок, відбулася зміна засновників, зміна директора. Процедура зміни назви Товариства з обмеженою відповідальністю наступні: необхідно підготувати протокол зборів засновників товариства з обмеженою відповідальністю та нову редакцію статуту. У статуті змінюються лише назви і за побажанням, можна внести якісь корективи в загальних розділах, якщо це необхідно.

Внесення змін до статуту у зв’язку зі зміною даних у одного вивчення.
Іноді виникають ситуації, коли змінюється прізвище одного із засновників, змінюється прописка, або ж змінюються повністю паспорт, в зв’язку з цим необхідно вносити зміни до статуту і реєстру юридичних осіб. В даному випадку готується протокол зборів засновників з порядком для внесення змін до статутних документів у зв’язку зі зміною даних в паспорті одного з засновників. Протокол підписується всіма засновниками, які знаходяться на зборах, або ж Головою та Секретарем Зборів засновників ТОВ. Підписується нова редакція статуту, заповнюється реєстраційна картка відповідно до вимог. Це пакет документів подається держреєстратору для подальших змін в Держреєстрі.

Внесення змін до статутних документів Товариства з обмеженою відповідальністю в зв’язку зі зміною юридичної адреси організації.
Дана процедура необхідна тоді, коли у Товариства з обмеженою відповідальністю змінюється фактична адреса місцезнаходження. Після підписання нового договору оренди та суборенди необхідно внести дані про зміну знаходження організації в статут компанії з подальшої реєстрації документів держреєстратор. Готується пакет документів, в них входить нова редакція статуту, протокол зборів засновників і реєстраційна картка. Для проведення загальних зборів засновників товариства з обмеженою відповідальністю необхідно мінімум 51% голосів. На порядку денному питання про внесення змін фактичного місцезнаходження ТОВ. Протокол і статут підписують засновники, підписи власників компанії запевняє нотаріус. Директор підписує і заповнює реєстраційні картки та подає їх держреєстратору. Процедура перереєстрації займається 1-3 дні.

Загальна послідовність дій для внесення змін до установчих документів:
1. Наявність 51% голосів для прийняття рішення.
2. Підготовка нової редак статуту.
3. Підготовка протоколу зборів засновників ТОВ.
4. Заповнення реєстраційної каротчкі про внесення змін до статутних документів.
5. Підготовка довіреності для подачі держреєстратору документів.
6. Подача документів держреєстратору для розгляду і внесення змін.
7. Забрати документи у держреєстратора з відміткою про зміни.
8. Подача документів, при необхідності в податкову.


Якщо внесення змін до статуту викличе у вас складнощі – звертайтеся в нашу компанію для швидкого вирішення питання.

Scroll to top