Select Page

Процедура ліквідації державного підприємства

Підприємства, власником яких є держава, можуть мати різну спрямованість господарської діяльності, від виробництва і реалізації товарів, до надання різного роду послуг. Головним установчим документом підприємства такої форми власності є статут, а керівництво надається адміністрації, на чолі якої знаходиться лише одна людина. Співробітники, що входять до складу адміністрації не є державними службовцями.

Ліквідація державного підприємства – це досить складний і трудомісткий процес, тут, як і в інших випадках, першим етапом є прийняття непростого рішення.

Прийняти рішення про ліквідацію підприємства, що належить державі, може і уповноважена статутом підприємства особа, і судовий орган. Така необхідність може виникнути в деяких ситуаціях, які передбачені законодавством. У таких випадках потрібно враховувати той факт, що державне підприємство не можна ліквідувати в зв’язку з банкрутством. Після того, як рішення про ліквідацію державного підприємства прийнято, уповноважений представник цього підприємства може подати апеляцію на рішення суду.

Після того, як прийнято остаточне рішення, визначається ліквідаційна комісія, завданням якої є провести процедуру ліквідації підприємства. Всі здійснені комісією дії контролюють і аналізують органи прокуратури. Тому, всі дії ліквідатора повинні бути попередньо узгоджені з управителями підприємства і органами місцевого самоврядування, а це адміністрація державного підприємства (директорський склад), або ректорат, якщо ліквідується навчальний заклад.

Вся складна і довга процедура ліквідації державного підприємства вважається завершеною тільки після того, як буде проведена запис в Єдиному державному реєстрі про ліквідацію цього підприємства.

Повна ліквідація ТОВ з Факторія Груп це надійно та швидко!

Замовити зараз Ліквідацію ТОВ

Очень плохоПлохоСреднеХорошоОтлично (Пока оценок нет)
Loading...