ЄС створює єдину систему оподаткування цифрової економіки

Єврокомісія планує запустити єдину програму щодо оподаткування компаній цифрового сектора економіки.

ЄК зазначає, що все більше компаній з індустрії торгівлі, розваг і господарства працюють у віртуальному просторі мережі Інтернет.

При цьому обов’язкові відрахування в державну казну для таких компаній значно нижче, ніж для компаній з реального сектора економіки. Держава, таким чином, втрачає значну частину податкових відрахувань до державної скарбниці, що і хоче запобігти ЄК.

Згідно з дослідженнями, усереднений податок на прибуток для цифрових компаній в країнах ЄС становить 10,1%, тоді як інші сфери оподатковуються за ставкою 23,2%.

Не всі країни згодні підтримати податкову ініціативу Брюсселя. Невеликі держави, на кшталт Люксембургу, намагаються залучити цифровий бізнес лояльними податковими відносинами (низькі ставки, спрощені процедури контролю та ін.).

А Франція, Іспанія, Італія і Німеччина пропонують і зовсім зобов’язати міжнародні компанії платити податки в країнах, де вони отримують прибуток.

За словами члена Єврокомісії з економічних та фінансових справ, новий підхід до оподаткування didgital-компаній дозволить домогтися справедливості. Адже як співробітники таких компаній, так і мережі, які вони використовують, є європейськими.

В результаті переговорів між країнами Євросоюзу планується досягти єдиної думки з цього питання. Тільки так вдасться розробити оптимальний, справедливий і сприятливий для всіх членів ЄС план оподаткування інтернет-бізнесу.

Зараз же виявлено багато розбіжностей і остаточне рішення відкладено до весни 2018 року.

За додатковою інформацією про особливості оподаткування цифрового бізнесу звертайтеся до спеціалістів Факторія Груп.

Scroll to top