Оподаткування на Кіпрі: види


Вся система оподаткування на території Кіпру умовно поділяється на два класи: для резидентів і нерезидентів острова. Податковим резидентом вважаються тільки ті підприємства, чия діяльність підлягає управлінню і контролю в місцевій юрисдикції.

Відповідно, директора компанії повинні бути громадянами цієї держави, а головний офіс підприємства зобов’язаний розташовуватися на території Кіпру.

Всі збори і ради також повинні проводитися всередині країни. Оподаткування на Кіпрі для нерезидентів не передбачено, так як вони не мають всередині острова постійного представництва.

При наявності філії фірми нерезидента можливе накладення податкових санкцій, проте тільки на той рівень доходу, який приносить Вам доведеться принести. Основний мінус підприємств-нерезидентів – неможливість уникнути подвійного оподаткування між Кіпром і Росією, а також Кіпром та іншими країнами.

Види податкових ставок для нерезидентів
Іноземні підприємці з наявністю представництва на Кіпрі і рівнем його доходу не менше 9 тисяч в місцевій валюті проходять постановку на облік по VAT. Система дає можливість отримати унікальні реєстраційний номер для спрощення здачі податкової звітності.

В даному режимі рівень ставки оподаткування становить 15% від доходу філії. Передача звітів в податкові органи здійснюється щоквартально протягом 40 днів після завершення звітного періоду.

Оподаткування кіпрських компаній по VAT передбачено і для місцевих підприємців. Для іноземців додається вищезгаданий податок за звичайною системою на суму прибутку філії на острові.

Види податкових ставок для резидентів
Податок на прибуток або корпоративний. Стягується з усіх місцевих підприємств за ставкою рівною 10%. Це найнижчий показник серед усіх країн Євросоюзу. Не обкладаються відсотками оподаткування на Кіпрі доходи у вигляді дивідендів, від продажу цінних паперів, від постійних представництв за кордоном, а також від половини суми пасивного доходу.
Податок на здачу в оренду майна. Є найскладнішим – тут контрагент зобов’язаний виплачувати від 3 до 75% всього доходу, який приносить діяльність. Якщо послугу надає нерезидент, він потрапляє під закон про подвійне оподаткування на Кіпрі.
Податок спеціальний або на оборону. Почав стягуватися з резидентів Кіпру з початку 2006 року. Крім підприємств він виплачуються фізичними особами-громадянами острова. Відсоткова ставка залежить від того, з якого конкретно доходу стягується податок. Не обкладаються митом дивіденди, отримані під місцевих іноземних компаній, а також відсотки, отримані контрагентом на увазі здійснення інвестиційної або схожою за типом діяльності. Вся решта прибутку оподатковується за ставкою від 10 до 15%. Подробиці і нюанси даної системи оподаткування можна уточнити у фахівців компанії Law & Trust.
Оподаткування на Кіпрі для нерезидентів за системою податку на оборону не стягується від пасивних доходів і в тому випадку, якщо власник тримає на руках менш 1% акцій підприємства.

Подвійне оподаткування на Кіпрі: угоди
Міждержавні договори, які дозволяють уникнути подвійної сплати податків, значно спрощують життя підприємцям.

Якщо бізнесмен є громадянином будь-якої дивні, проте веде свою справу на території іншої держави, він сплачує податок обом сторонам, що відчутно позначається на рівні доходу.

Для уникнення подвійного оподаткування на Кіпрі можливо з 40 республіками. Важливою особливістю є той факт, що договори мають вищий пріоритет, ніж регламент острова.

Угода про уникнення подвійного оподаткування на Кіпрі регулює податкові ставки на доходи, дивіденди, відсотки і роялті, отримані громадянином однієї країни в межах території іншої держави.

До переліку країн, які підписали договір про відхилення подвійного оподаткування, також входить і Росія. При дії угоди контрагент сам вибирає, якій державі йому зручніше оплачувати мито. При виборі іноземної юрисдикції підприємці часто зберігаються всі кошти завдяки наявності офшорних зон.

За додатковою інформацією звертайтеся до юристів компанії Фактория Груп. 

Scroll to top