Роль громадських організацій в суспільстві.

Терміном “громадська організація” називають об’єднання людей, створене для захисту громадських прав і досягнення поставлених цілей. Від інших організацій воно відрізняється тим, що передбачає членство. Головним керівним подібних організацій є не якийсь один чоловік, а спільні конференції, з’їзди і зборів.

Існує багато різноманітних громадських організацій, які ставлять перед собою різні цілі і працюють в різних сферах. Але, все ж, всі вони намагаються розвинути суспільні цінності, розбудити людську свідомість і направити на позитивну діяльність, залучити до проблем соціально-виключених верств суспільства. Такі об’єднання намагаються допомогти людям, на яких обрушилася біда. Вони беруться за ті випадки, в яких безсило і держава, і комерційні організації.

У число громадських організацій входять також профспілки. В цілому, це об’єднання людей, які представляють соціальні і трудові права громадськості та намагаються не допускати, щоб їх порушували. Вони мають право укладати договори, прийняті в результаті переговорів, і вести над ними контроль. Крім того, їм наїдається право відстежувати виконання трудового кодексу і дотримання соціального захисту працівників.

Залежно від того, де проводяться роботи, розрізняють розрізняють місцеві, загальнодержавні, регіональні, і міжрегіональні громадські організації. Місцеві мають владу тільки на території місцевого органу самоврядування. Загальнодержавні же поширюються на будь-які підприємства.

Створити громадську організацію може кожен і для цього зовсім не обов’язково чекати дозволу державної влади. Відповідно до закону, такі об’єднання повинні створюватися як мінімум трьома фізичними або юридичними особами, які досягли повноліття.

Якщо брати основні цілі та сферу діяльності, то такі об’єднання можна розділити на військово-патріотичні (наприклад, патріотична профілактика серед молоді та ін.), Молодіжні (наприклад, створення сприятливих умов працевлаштування нового покоління і т.д.), сімейні (наприклад, різноманітні тренінги) та соціальні (допомога потрапили в біду і ін.).

Залежно від того, яку допомогу надають громадські організації, їх можна розділити на такі, що надають: 1) освіту і різносторонній розвиток (конференції, семінари, акції і т.д.), 2) матеріальну і моральну підтримку (допомога сиротам, безпритульним і ін.), 3) юридична допомога (консультації, правові підтримки і т.д.), 4) реабілітацію після стресів і психічних розладів; 5) допомога незахищеним групам населення (інвалідам, афганцям і ін.).

Громадські організації дають людству можливість згуртуватися і допомагати один одному. Вони допомагають людству відстоювати свої права. Нерідко, подібні об’єднання допомагають багатьом людям вибратися з важких ситуацій, повірити в себе і продовжувати жити.

 

Звертайтеся до наших юристів для Реєстрації Громадських організацій в Києві.

Зареєструйте швидко Громадську організацію

Для замовлення послуги Реєстрація Громадської організації звертайтеся за телефонами: +380443830676; +380932002011 або пишіть запит на e-mail: info@www.faktoria-group.com.ua.

Працюючи з професіоналами – Ви гарантовано прийдете до успіху!

Scroll to top