Швейцарська банківська таємниця тепер у минулому

У Швейцарії набув чинності закон про міжнародну допомогу з податкових питань. Відтепер іноземні податкові служби зможуть направляти швейцарській владі запити про банківські рахунки своїх громадян.

Тепер, завдяки спільним зусиллям ЄС, США та інших держав, билися за бюджетні доходи і виступали проти ухилення громадян від податків, знаменитої швейцарської банківської таємниці не існує. Ні банки, ні номінальні утримувачі, ні агенти, ні довірчі керуючі не зможуть ухилитися від надання інформації в рамках запиту. Для цього потрібен лише мотивований запит податкових органів.

Однак податкові служби всіх країн, за винятком США, мають право робити запити тільки за інформацією, яка стосується періоду після 1 січня цього року.

Слава Рабинович – глава представництва компанії Diamond Age Investment Advisors в Росії не бачить сенсу ухилення від податків в Росії. «Я не дуже розумію сенсу в обмані російської податкової системи, якщо вона одна з найкращих у світі щодо прибуткового податку, – пояснив він. – Мало країн у світі, які обкладають громадян податком лише в 13%. Тому покарання і потенційні проблеми настільки великі по відношенню до такого низького оподаткування, ніде правди діти податки, будь у тебе рахунок в Швейцарії, в Монако або Сингапурі, немає сенсу ».

А партнер Paragon Advice Group Олександр Захаров розповів: «Якщо говорити про те, чи можуть бути серйозні ризики у підприємств і у російського бізнесу, який використовує корпоративні структури в Швейцарії, такий ризик може виникнути. Але якщо на території Росії у податкових органів буде суттєва інформація щодо того, хто з російських платників податків ухилявся і як, які у нього рахунки, в яких швейцарських банках. Тобто російські податкові органи повинні володіти повною інформацією для того, щоб зробити відповідний запит ».

Разом з тим самі швейцарці збираються провести референдум, вимагаючи від влади скасувати податкові пільги для іноземців. На даний момент в Швейцарії встановлений фіксований податок для фізичних осіб, які отримали посвідку на проживання або громадянство. Більшість кантонів (найбільші адміністративно-територіальні одиниці Швейцарії) застосовують мінімальні ставки. При цьому угода про розмір податку досягається індивідуально, в ході домовленостей з податковим департаментом того чи іншого кантону. А самі швейцарці платять з доходів всі податки.

Так і чи інакше, ми продовжуємо відкривати банківські рахунки в Швейцарії, а для тих, кому потрібна підвищена анонімність пропонуємо наші рішення в області трастів і фондів.

Scroll to top