Як провести співбесіду, приймаючи на роботу бухгалтера?

Бухгалтер має доступ до фінансів, звітності наданої податковим службам і іншим документам компанії. До пошуку кандидата на цю посаду необхідно підходити грунтовно. Про проведення співбесіди необхідно знати як претендентам, так і працедавцям.

Підготовка

Перед першою зустріччю з претендентом на посаду бухгалтера варто добре підготуватися. Можна виділити основні вимоги:

1) Обов’язки. У багатьох компаніях є спеціалізований відділ, в який входить безліч бухгалтерів, а очолює його Фінансовий директор або головний бухгалтер. У малому бізнесі одна людина може сам виконати всі необхідні обов’язки пов’язані з роботою бухгалтером.

2) Особистісні та професійні якості. Бухгалтер повинен бути відповідальним, сумлінним і уважним. Крім того, необхідно скласти перелік навичок, які будуть потрібні для даної посади.

3) Питання. Перш за все, потрібно визначитися, що саме ви шукайте, а потім скласти список питань, які допомагають зрозуміти, чи володіє кандидат необхідними знаннями.

4) Зустріч. Обов’язково необхідно підбирати кілька людей, для того, щоб мати можливість порівнювати кандидатів на посаду. Необхідно визначити час для співбесіди кожному кандидату. До його приходу необхідно мати перелік документів, таких як:

• анкета;

• список обов’язків;

• вимоги до посади.

Навідні запитання

Буде чудово провести співбесіду в окремому кабінеті, де людина зможе відчувати себе вільно і буде відкритий для контакту. Спочатку необхідно вислухати коротке оповідання кандидата про себе (не більше 5 хвилин). З’ясувати, що входило в колишні посадові обов’язки, які взаємини з начальством і колективом, що його не влаштовувало і що послужило причиною для звільнення. Варто порівняти попередні обов’язки і ті, які необхідно виконувати у вашій організації. Варто дати оцінку наскільки поведінка людини відповідає компанії. Можна задати ряд навідних запитань: Який робочий колектив вам буде підходити? Вам більше до душі одиночна або спільна робота? Звертаємо Вашу увагу на те, що в нашій компанії, що надає бухгалтерські послуги для бізнесу, працюють тільки професіонали.

Також варто звернути пильну увагу на довготривалість його роботи на попередньому місці. У рідкісних випадках хороший фахівець не стане часто міняти роботодавців. Консерватизм є позитивною рисою характеру бухгалтера.

Можна задати навідні запитання: Чому деякі люди надто часто змінюють місце роботи? Як ви думаєте, що їх найчастіше не влаштовує в робочому процесі? Отримані відповіді мають пряме відношення до особистості людини.

Варто з настороженістю віднестися до кандидата, який за короткий період поміняв безліч робіт, де не затримувався на тривалий період.

Швидше за все, і у вас він довго не стане працювати. Важливо з’ясувати які його мотиви при виборі професії. Істинний бухгалтер цифри любить ще з дитинства і завжди мріяв працювати з документами. В основному, бухгалтерами працюють стримані і скромні люди. Нотки консерватизму у них виявляються в усіх сферах.

Працюючи з професіоналами – Ви гарантовано прийдете до успіху!

Scroll to top