Статутний капітал ТОВ.

Формування статутного капіталу ТОВ.

Що таке статутний капітал ТОВ? Статутний капітал ТОВ – це сума коштів підприємства, які вносять його засновники.

Статутний капітал ТОВ формується трьома видами:

  • грошима
  • майном
  • Грошима і майном.

Формування статутного капіталу грошима. На сьогодні, інформація про те, щоб покласти гроші з статутного капіталу, необхідний тимчасовий рахунок – повне оману. Відкривається звичайний розрахунковий рахунок в гривні. Варто зазначити, що формування статутного капіталу необхідно здійснити протягом 12 календарних місяців з моменту реєстрації ТОВ.

Формування статутного капіталу майном. В даному випадку, статутний капітал формується майном, що належить засновникам підприємства. Це може бути рухоме майно (транспорт – автомобілі, кораблі, літаки, меблі, техніка, меблі, товари, інше); нерухоме майно (будівлі, земельні ділянки). Для відображення в статутних документах інформації про майно необхідно скласти його повний перелік з назвою, моделлю, серійним номером і оціночною вартістю. Вартість повинна відповідати ринковій.

Змішаний тип формування статутного капіталу – грошима + майном. У цьому варіанті формування статутного капіталу засновники вносять до статутного фонду, як майно, так і гроші.

На сьогодні, розмір статутного капіталу ТОВ не обмежений в розмірах. Це може бути і 1 гривня, немає прив’язки до розміру мінімальної заробітної плати.

На що впливає розмір статутного капіталу? Спочатку статутний капітал на увазі собою своєрідний старт для компанії. Це гроші, за рахунок яких, буде працювати компанія. Це виплата заробітної плати співробітникам. Це гроші для покупки матеріалів, обладнання, техніки або ж це майно, за допомогою якого, будуть проводитися товари або надаватися послуги. Так само, статутний капітал – це візитка вашої фірми. Чим більше статутний капітал – тим більше довіри з боку замовника до виконавця.

Варто відзначити, що по закінченню двох фінансових років діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю, статутний капітал ТОВ не повинен бути менше, ніж сума основних активів підприємства. Якщо статутний капітал ТОВ більше, ніж сума основних активів, то загальні збори засновників має прийняти рішення про зменшення розміру статутного капіталу.

Звертайтеся в юридичну компанію Факторія Груп, щоб зареєструвати ТОВ. Замовивши у нас послугу реєстрації – ви отримуєте безкоштовну юридичну та бухгалтерську консультацію.

Працюючи з професіоналами – Ви гарантовано прийдете до успіху!

Scroll to top