Як вийти зі складу засновників?

Вийти зі складу засновників можна кількома шляхами:

  • Вихід зі складу засновників шляхом написання нотаріального заяви на Загальні збори засновників,
  • вихід зі складу засновників шляхом передачі частки в статутному капіталі третій особі або одному із засновників Товариства з обмеженою відповідальністю,
  • вихід зі складу засновників шляхом продажу частки третій особі або засновникам ТОВ через договір купівлі- продажу.

vihod-iz-sostava-uchrediteleyІснує процедура повідомлення Загальних зборів засновників про вихід із засновників. У разі, якщо до складу Товариства входить кілька засновників, то засновник ТОВ має право вийти зі складу засновників, повідомивши ТОВ про свій вихід не пізніше ніж за 30 днів до виходу. Цей термін встановлений Кодексом. У статуті його можна зменшити до бажаного.

Засновник, який виходить з ТОВ, має право одержати вартість частини майна, пропорційну його частки в статутному капіталі ТОВ. За спільною домовленістю, між засновниками і Товариством з обмеженою відповідальністю, компенсація вартості частки може бути змінена передачею майном в натурі. Виплата відбувається після затвердження річного звіту, в якому учасник вийшов з Товариства з обмеженою відповідальністю і в термін до 12 місяців з дня виходу. Засновнику, який вибув, виплачується належна йому частка прибутку, отримана ТОВ у даному році до моменту його виходу.

Якщо вклад до статутного капіталу був здійснений шляхом передання права користування майном, відповідне майно повертається засновнику без виплати винагороди.

Порядок і спосіб визначення вартості частини майна, що пропорційна частки учасника у статутному капіталі, а також порядок і терміни її виплати встановлюється Статутом ТОВ і законодавством.

Спори, що виникають у зв’язку з виходом учасника з ТОВ, в тому числі і суперечки, щодо порядку визначення частки у статутному капіталі, її розмір і строків виплати, вирішуються в судовому порядку, якщо засновники не змогли домовитися.

У разі, якщо засновником ТОВ є тільки один засновник і він виходить без передачі частки третій особі, то ТОВ ліквідується шляхом прийняття рішення про ліквідацію підприємства.

Для проведення реєстраційних дій у зв’язку з виходом учасника із складу засновників, скористайтеся послугами юридичної компанії Факторія Груп по виходу зі складу засновників. Послуга внесення змін до статутних документів коштує всього 2300 грн. включаючи державні платежі. 

 

Для замовлення послуги Зміна складу засновників звертайтеся +380932002011 

Звертаючись до нас, ви отримаєте сервіс і гарантію якісного виконання роботи.

Працюючи з професіоналами – ви гарантовано прийдете до успіху!

 

Мы специализируемся на следующих услугах:

Догори