Як себе вести при раптовій податковій перевірці

Кожен, хто займається якимось комерційним справою, повинен бути юридично обізнаною людиною. У тому випадку, якщо до вас раптово «прийшла в гості» податкова перевірка, не потрібно губитися, адже існує перевірена система дій при раптової повірці.

Найголовніше – пам’ятати, що чим більше ви будете всіляко схиляться перед представниками податкової та намагатися їм догодити, тим більше ви виставляєте себе слабким і беззахисним. Не бійтеся в записувати весь розмову на диктофон, або просто приставити людей, які будуть все фіксувати. Якщо ж ви боїтеся робити все це у відкриту, то можете просто дати розпорядження своїм підлеглим ретельно спостерігати за всім, що відбувається.

Отже, повернемося до системи поведінки при раптової податкової перевірки. По-перше, потрібно попросити їх показати посвідчення особи, що вони, в принципі, зобов’язані беззастережно виконати. Уважно перевірте термін дії цього документа (якщо він закінчився, ви можете вимагати, щоб вони покинули приміщення) і то, ким він був виданий. Бажано навіть переписати ці дані. Крім цього, потрібно вимагати показати постанову на перевірку і зробити його копію (ви маєте на це повне право, і вони не можуть відмовити вам у цьому). Важливо, щоб імена осіб, які надали посвідчення, збігалися з ПІБ представленими в постанові. У тому випадку, якщо виявиться, що на перевірку прийшли зайві представники, які не йдеться в постанові, ви маєте право попросити їх піти.

Щоб уникнути липової перевірки, яку опери самі собі організували, потрібно попросити у них номер телефону начальника, яким було видано постанову, зв’язатися з ним і переконатися, що він дійсно послав до вас представників податкової. Далі, попросіть перевіряючих особисто записатися в книгу контрольних перевірок.

Далі потрібно ретельно перевірити саму постанову на правильність його змісту. Якщо ви не знайдете ніяких вад, то виконайте всі вимоги податкових представників і надайте всі необхідні документи. Огляд будь-якого приміщення або особистих речей повинен відбуватися в присутності двох понятих, які не мають ніякого відношення ні до міліції, ні до вас.

Якщо вам задають питання, на які ви не знаєте відповіді або не хочете давати його, то спробуйте якось непомітно ухилитися від нього, але ні в якому разі не мовчіть.

Важливо пам’ятати, що при будь-якої перевірки головне бути спокійним і уважним і не дати себе обвести.

Замовляйте бухгалтерські послуги від професіоналів і живіть без податкових перевірок.

Scroll to top