Заборона на 1С бухгалтерію. Як бути бухгалтерам?


Введено обмежувальні економічні санкції для компанії, яка є імпортером ERP-систем “1С”, застосовні до компанії “1С” і її дочірнім підприємствам, що знаходяться на території України. Обмеження стосуються також інших постачальників ERP-систем ЗАТ “Галактика Центр”, ТОВ “Корпорація” Парус “. У цей список входять:” ABBYY “, ТОВ” Абі Україна ЛТД “.

Санкціями передбачено: блокування активів, обмеження використання, заборона на вивіз капіталів, припинення виконання операцій. Заборона надання послуг телекомунікації, а також державні придбання матеріалів та надання бізнес-послуг особам-резидентам іншої країни, державної форми власності, якщо частка статутного капіталу у власності іншої держави.

Компанія “1С” розробляє і підтримує комп’ютерні програми, призначені для користування. Найбільш популярні – “1С: Підприємство”.

Приблизно 300 тисяч користувачів України використовують програму “1С: Підприємство”. Міграція займе багато часу. Певний період дві системи (нова / стара) будуть функціонувати.

Просування “1С” – на державному рівні і її видалення, спричинить серйозні збої в системі УКРІНФОРМ.

На що поміняти “1С”?

Головні переваги 1С:

1) Вартість. Початкова ціна: кілька тис. Грн і до десяти, а то і сотні тис. Грн.

2) Швидке оновлення. В інших компаніях, після нормативних рішень, підготовка для поновлення, займає близько тижня.

3) Мова. Інтерфейс програми російською або українською мовою, при необхідності англійською.

Вибір системи обліку (ERP) – завдання надскладне. У кожній області є свої характерності.

Компанія, яка збирається відмовлятися від використання 1С, змушена буде витратити кілька місяців, щоб підібрати більш зручний варіант.

Швидше за все, стратегічні компанії переходитимуть працювати з SAP, Oracle або їм подібним програмам. Сучасний софт значно допомагає зробити роботу найбільш структурної. Це позначиться на роботі всього виробництва. Результат прямо залежить від софта.

Тільки власники великого чи середнього бізнесу зможуть дозволити віддати $ 1 млн за SAP або 50-80 тис. Євро. Українська версія IT-Enterprise, варто, як і аналоги, теж розрахована для середнього та великого бізнесу.

Є не дорогі варіанти, такі як Парус і Акцент. Однак відгуки кваліфікованих бухгалтерів не можна назвати позитивними. Програму Інфо-підприємство “є можливість встановлювати абсолютно безкоштовно, але вона є так само російської.

У квітні німецька компанія SAP SE заявила про свою активну діяльність в Україні в сегменті ERP-рішень для середнього і малого бізнесу. Анонсовано висновок абсолютно нової продукції на ринок – локалізована версія рішення SAP Business One. Вартість ліцензії – 9,9 тис. Грн., А для вільного користування ціна складе 450 грн / міс. (З одного користувача).

На протязі 5 років SAP Business One має шанси зайняти до 60% ринку в сегменті ERP для українського малого та середнього бізнесу.

У консалтинговій компанії Факторія Груп є всі необхідні ресурси і можливості надавати бухгалтерські послуги своїм клієнтам без проблем і перебоїв викликаних списку санкцій рішеннями.

Працюючи з професіоналами – Ви гарантовано прийдете до успіху!

Scroll to top