Зміна складу засновників ТОВ покрокова інструкція


Зміна складу засновників може бути ініційована з кількох причин:

Зміна засновників у зв’язку з побажанням одного з учасників в добровільному порядку вийти зі складу засновників.

Зміна засновників ТОВ у зв’язку з примусовим виключенням зі складу учасників ТОВ.

Зміна складу засновників у зв’язку з продажем частки третій особі. Іншими словами, зміна складу учасників в зв’язку з входженням до складу нового учасника.

Давайте розглянемо ці види змін як покрокова інструкція:

Покрокова інструкція зміни засновника у зв’язку з виходом зі складу засновників за власним бажанням учасника. Учасник може вийти зі складу засновників добровільно на підставі поданої ним нотаріальної заяви загальним зборам засновників. Ця заява має бути написано за 30 днів до дати виходу зі складу засновників, якщо інше не передбачено статутом. В юридичній практиці, цією нормою держреєстратори нехтують і не звертають уваги на цей факт. У разі необхідності, вийти зі складу засновників можна протягом одного-двох днів з моменту підписання протоколу про вихід зі складу засновників. Добровільно вийти зі складу засновників можна шляхом продажу частки в статутному капіталі. Варто відзначити, що першим має право викупити частку учасника, який виходить зі складу засновників Товариства з обмеженою відповідальністю будь-якої з інших учасників. У разі відсутності бажання викупу в учасників, частку можна продати третій особі. В даному випадку готується заява про вихід зі складу засновників або довіреність купівлі-продажу частки в статутному капіталі, підписується протокол та засвідчується нотаріально, підписується нова редакція статуту з внесеними змінами, заповнюється реєстраційна картка з інформацією про зміни. Протягом трьох днів реєструються відповідні зміни.

Зміна складу засновників у зв’язку з примусовим виключенням одного з учасників. Примусове виключення з учасників можливо в разі наявності розбіжностей в компанії, якщо засновник не виконує своїх прямих обов’язків. Зміна складу засновників в такому випадку здійснюється за наявності 51% голосів, якщо інше не передбачено статутом компанії, і приводитися в дію протоколом загальних зборів учасників компанії. Відсотки часткою в статуті розподіляються пропорційно, відповідно до розподілу частки виключеного засновника між рештою засновниками. Виключений учасник компанії може оскаржити дане рішення в суді, згідно з чинним законодавством. Для цієї процедури готуються статут, протокол, реєстраційна картка. Нотаріально посвідчується протокол, статут підприємства і в перебігу трьох днів подається держреєстратору.

Покрокова інструкція по зміні складу засновників підприємства у зв’язку з продажем частки третій особі. Іноді потрібні інвестиції в розвиток компанії і для цього необхідно ввести до складу засновників ще одного учасника, який внесе кошти на рахунок компанії. Для цього, йому необхідно продати частину частки. Частку в статутному капіталі може продати як один учасник, так і кілька. Для цього готується договір купівлі-продажу, в якому вказуються умови угоди, вартість частки, її відсоток. Готується протокол зборів засновників із зазначенням умов продажу частини. Готується нова редакція статуту з новим учасником і реєстраційна картка. Нотаріально засвідчуються протокол, статут. Збільшити статутний капітал в даному випадку варто пропорційно, щоб зберегти процентне співвідношення між засновниками.

Строки внесення змін до статуту ТОВ становлять два три дня з дати підписання протоколу у нотаріуса. Звертайтеся в нашу компанію, щоб скористатися послугою зміна складу засновників в ТОВ всього за 2100 грн. внеснення змін до статуту ТОВ «під ключ».

Працюючи з професіоналами – Ви гарантовано прийдете до успіху!

Scroll to top