Приведення статуту у відповідність з законом 2018

Нововведення в законодавстві для ТОВ 2019


Варто відзначити, що більше половини суперечок, що розглядаються госп. судами, виникають саме в ТОВ. Це відбувається не тільки через те, що в нашій країні існує більше 500 000 подібних спільнот. Основною причиною є те, що в нормативних актах і договорах не зовсім чітко встановлені права і обов’язки. Закон, який існує на сьогоднішній день, вже порядком застарів, тому не в змозі регулювати сучасні ТОВ. З прийняттям нового закону деякі положення візьмуть більш детальний характер, що допоможе більш чітко і правильно регулювати такі положення. Також, відповідно змінитися і метод вирішення спірних ситуацій в судовому порядку.

Вже на сьогоднішній день можна відзначити, що закон зможе заповнити пустоти в урегулюванні, які існували раніше. Пропонуємо далі більш детально розглянути деякі нововведення, які значно полегшать рішення подібних спірних ситуацій.
Найбільш гострими питаннями в спірних ситуаціях про корпоративні права є:

Момент, коли учасник починає володіти корпоративними правами;
Визначення кворуму загальних зборів усіма, хто перебуває в співтоваристві;
Момент, коли припиняються корпоративні відносини.

Момент початку володіння корпоративними правами

За тими законами, які існували до моменту введення нового законопроекту, основна документація повинна була вносити в себе інформація, про частку кожного з членів спільноти. А вносити зміни до статуту можна було тільки за допомогою загальних зборів. Для того, щоб виконати реєстрацію змін про юр. особі, необхідно було подавати документ юр. особи в новій редакції. Також потрібно принести оригінал рішення про зміни, які вносилися в ЄДР.
У зв’язку з цим було сформовано підхід до визначення моменту, після якого особа, яка придбала частку в співтоваристві, ставати його учасником. Отже, такий момент настає після того, як був укладений договір. Придбання права власності на частку в статутному капіталі, дозволяло учаснику вступити до спільноти.
З введенням нового закону, не обов’язково вказувати в статуті частку кожного члена організації.
Крім того, для того, щоб провести державну реєстрацію змін щодо складу учасників, потрібно подати тільки акт прийому-передачі частки. Також відзначимо, що подавати акт може як особа, яка придбала частку, так і той, хто її віддав.
Недосконалість в минулому законі призвело і до багатьох складнощів при встановленні моменту, коли спадкоємець може прийняти свою спадщину. Згідно з новими введенням, спадкоємець має право вступити в співтовариство без згоди інших його членів. Для цього буде потрібно звернутися із заявою про вступ до спільноти до реєстратора.

Визначення кворуму загальних зборів
До сьогоднішнього дня вважалося, що збори вважаються правильними, їли на них були присутні така кількість людей, щоб їх дол в сумі мілини більше половини відсотків. У зв’язку з цим виникало безліч проблем з прийняттям важливих для компанії рішень. У новому законопроекті таке правило скасували, що вирішує безліч проблем.

Порядок припинення корпоративних відносин
Згідно з новим законодавством, учаснику не так просто вийти із товариства, як це було раніше. Відповідно до букви закону, учасник, який має менше половини відсотків акцій компанії, може покинути спільнот в будь-який момент. Однак, в тому випадку, якщо в учасника більше відсотків, він може покинути компанії тільки в тому випадку, якщо всі інші учасники з цим згодні.
Після того, як вийшла реєстрація виходу учасника, він вважається таким, який покинув співтовариство. У тому випадку, якщо в учасника більше половини відсотків акцій, йому буде потрібно надати реєстратору документ, який підтверджує згоду всіх учасників.

 

Для замовлення послуги «Реєстрація ТОВ» телефонуйте +380443830676 або +380932002011 прямо зараз або напишіть до нас на e-mаil info@www.faktoria-group.com.ua.

Замовити реєстрацію ТОВ за новими правилами зараз

 

Scroll to top