Як привести Статут у відповідність з новими нормами законодавства


Беручи до уваги той факт, що багато важливих для компанії положення регулюються саме в Статуті, в обов’язковому порядку слід привести його у відповідність з новими введеннями в законодавстві. В іншому випадку можна зіткнутися з великою кількістю неприємностей з представниками перевіряючих організацій. Також відзначимо, що виконати ці процедури слід до кінця поточного року.
Корпоративні договору також змінили свій вигляд і відтепер полягають за іншим принципом. Це важливо розуміти перед тим, як розглянути безпосередньо нововведення. У минулому була можливість укладення договорів безпосередньо з кредиторами. В ново же редакції закону передбачається можливість укладення договору тільки між учасниками спільноти. Однак є і невеликий виняток з правил, яке дозволяє укладати договір зі сторонньою особою, яка в майбутньому зможе внести вклад, натомість на зобов’язання керівника компанії прийняти вкладника до складу співтовариства в майбутньому.
Далі ми обговоримо безпосередньо ті нововведення, які існують в новому прийнятому законі. Для того, щоб читачеві було зручно шукати необхідну інформацію, вся інформація буде розділена на логічні розділи.

Відповідальність
Для учасників спільноти нічого принципово не зміниться, адже вони, як і раніше, відповідають тільки тим майном, яке внесено до статуту, а також сумою невнесеного капіталу.
Співтовариств не несе відповідальності за дії засновників і відповідає тільки своїм майном.
Також відзначимо, що існує система, за допомогою якої можна звернутися за зняттям прав учасника спільноти за допомогою виконавчої служби. Після того, як був накладений арешт, представник виконавчої служби відправляє запит в управлінські органи компанії для того, щоб вони надали документацію, яка стане в нагоді під час розрахунку вартості частки. Ця частка після прийняття рішення про остаточну вартість, пропонуються для покупки тим, хто перебуває в співтоваристві. Якщо учасники відмовляються купувати частку, вона автоматично переміщається на аукціон.
При цьому варто розуміти, що розрахунок і подальші процедури з продажу, досить трудомісткі, тому далеко не кожен виконавець захоче зв’язувати себе з вирішенням цього питання.
Тому варто ввести субсидіарну відповідальність виконавців за зобов’язаннями непроведення загальних зборів в тому випадку, якщо активи компанії знизяться більш ніж на половину.

Як створити ТОВ
Відразу варто відзначити, що не існує обмежень по кількості людей, які можуть входити до складу компанії. Однак, слід брати до уваги той факт, що перша редакція Статуту в обов’язковому порядку повинна підписуватися кожним з них у представника нотаріальної служби. Це відбувається тільки при першому підписанні. В інші рази підпис може ставити тільки завірений людина.
Також змінився порядок внесення відомостей до Статуту. Тепер вони значно лаконічніше, тому весь статут може складатися всього з декількох листів. Однак, такий варіант не зовсім зручний для учасників спільноти, тому що в разі виникнення спірних ситуацій, їх необхідно буде вирішувати в законодавчому порядку, що відніме більше часу. Тому краще всього відразу прописати їх в Статуті.

Які права та обов’язки у учасників спільноти
В даному аспекті з’явилися зміни, які дозволяють кожному з учасників ознайомлюватися з документацією спільноти, за списком, який визначений законодавством. Таке нововведення безумовно допоможе реалізувати свої права міноритарним учасникам. Які несуть відповідальність за діяльність компанії.
Також на цей фактор впливає корпоративний договір, який може стосуватися однієї з тем, а саме:
Можливість продати або купити свою частку;
Реалізація інших прав крім тих, які примушують учасника голосувати відповідно до вказівок керівництва.
Для того, щоб реалізувати домовленості, які прописані в корпоративної угоди, одним з членів співтовариства може бути видана довіреність, яку неможливо відкликати назад без згоди того, кому вона видана. За допомогою цього нововведення можна уникнути блокування кворуму і збору голосів на загальних зборах.
Також внесені зміни і в систему реалізації права учасника купити частку іншого. Ця система стала більш конкретизована, її стало можливим регулювати за допомогою статуту. Наприклад, можна внести інформацію про те, що жоден учасник не зможе перекупити частку, внаслідок чого вона відразу передаватиметься на аукціон.
Однак відтепер людині, який має більше половини акцій компанії, доведеться домовлятися з іншими учасниками про отримання їх згоди на проведення виходу із товариства.
Також момент, коли учасник залишає співтовариство, буде зафіксовано не пи прийомі заяви про це, а в момент державної реєстрації цього факту. Такий факт, безсумнівно, створить певні труднощі для виконання планів міноритарних засновників.

Крім того, статут може містити систему, за якою можна розрахувати частку кожного з тих, хто перебуває в співтоваристві, включаючи навіть систему вибору об’єкта, який буде проводити оцінку вартості.
При наявності в учасника 10% від статутного капіталу, може запросити проведення спеціального аудиту госп. діяльності спільноти.

Статутний капітал
В цьому аспекті також з’явилися деякі зміни. Наприклад, з’явилося можливість на заборону зміни співвідношень часткою. Крім того, відтепер такі дії прийнято вважати протизаконними.
Оцінка не грошового внеску будь-якого учасника відтепер повинна встановлюватися рішенням на загальних зборах, при повному однодумності всіх учасників.
Термін внесення вкладу до статутного капіталу зменшили з одного року до шести місяців. Однак слід зазначити, що регулювання цього питання залишилося доступним в рамках статуту компанії.
Також відзначимо, що встановили чітку послідовність дій в тому випадку, якщо вчасно не був внесений вклад. У ньому є інформація про те, які альтернативні варіанти існують при виникненні подібних ситуацій.
З нововведеннями з’явилася значна можливість збільшити статутний капітал за рахунок залучення додаткових вкладів. Також є ймовірність залучення сторонніх людей, з якими можна укласти контракт про те, що людина в подальшому зробить внесок, при цьому стане учасником спільноти.
У тому випадку, якщо статутний капітал було зменшено, люди, які надавали кредит для компанії, можуть убезпечити себе, зажадавши оплатити кредит заздалегідь, переукласти договір або ж вимагати встановити додаткові гарантії.

Керування компанією
Для учасників спільноти з’явилася унікальна можливість скласти спеціальний орган, який буде спостерігати за діями керівника компанії між проведеннями спільних зборів.
У тому випадку, якщо на загальних зборах були присутні всі учасники, які не заперечували його проведення, будь-які порушення під час скликання зборів не важливі.
У деяких випадках є можливість проведення зборів за допомогою відеозв’язку, проте цей факт слід відзначити в протоколі. Крім того можливо провести заочне голосування, в ході якого підпису завіряються у нотаріуса. Також можливо провести письмове опитування, при якому учасники проводять обмін листами.
У тому випадку, якщо співтовариство налічує лише одного учасника, протокол вести не потрібно, а всі рішення записуються на папір.

Інші зміни
Відтепер виплата дивідендів становить один квартал. Це не стосується тих ситуацій, при яких неможливо провести виплату.
Учасник виконавчого органу або ради наглядачів не має права без згоди представника управлінського органу, вести підприємницьку діяльність, а також брати участь в управлінні інших компаній, які працюють в аналогічній сфері.
Посадові особи спільноти зобов’язані при вступі на посаду вказати перелік пов’язаних з ними осіб, а також повідомляти про те, що в ньому з’являлися якісь зміни. Також забороняється створення конфлікту інтересів між особистим життям і діяльністю співтовариства. Під час заняття посади, учаснику заборонено розголошувати інформацію, яка стала відома завдяки займаній посаді. У тому випадку, якщо ці правила не були виконані, учаснику загрожує вигнання зі спільноти без виплати компенсації.
Виконавчий орган співтовариства повинен зберігати всю документацію компанії і надавати їх копії протягом десяти днів після звернення учасника.

Закінчення діяльності спільноти
Кредитори спільноти отримують додаткові гарантійні зобов’язання при припиненні діяльності спільноти. В даному випадку вони мають право вимагати додаткове забезпечення або виплати суми раніше терміну.
Природно, це далеко не всі нововведення, ми лише намагалися розповісти вам про основні зміни. Так як ми є компанією, яка щодня стикається з реєстраціями ТОВ і змін в законодавстві.
Навіть дивлячись на ті зміни, про які ми розповіли вище, стає зрозумілим той факт, що стандартний статут буде дуже складно застосувати для всієї клієнтури. З цієї причини, завданням наших співробітників є складання як мінімум трьох варіантів статуту, який допоможе клієнтам забезпечити собі гнучкість і повну безпеку в своїх діях.

Для замовлення послуги «Реєстрація ТОВ» телефонуйте +380443830676 або +380932002011 прямо зараз або напишіть до нас на e-mаil info@www.faktoria-group.com.ua.

Замовити реєстрацію ТОВ за новими правилами зараз

Scroll to top