Як відкрити благодійний фонд в Києві, порядок реєстрації організації в Україні

Для врегулювання численних питань по реєстрації благодійного фонду Україна в особі свого законодавчого органу розробила відповідний закон. Наведений нижче аналіз його положень допоможе дати відповідь на питання – як відкрити благодійний фонд в Україні. Якщо Вам буде складно розібратися у всіх тонкощах або Ви захочете прискорити цю процедуру, рекомендуємо скористатися нашою послугою – відкриття організації благодійності в Києві.

В цілому, реєстрація благодійної організації проводиться за аналогічною процедурою, що і реєстрація господарських товариств, за винятком деяких дрібних нюансів. Ми також розповімо як відкрити благодійний фонд в Україні і підкреслимо ряд питань, на які слід звернути увагу.

Мета одна – зробити цей світ кращим
За ЗУ “Про благодійництво та благодійні організації” метою їх створення визнається сприяння розвитку та підтримка благодійних сфер (освіта, культура, здоров’я, екологія та ін.), А також допомога тим суб’єктам, яким вона необхідна. Оскільки ці організації неприбуткові, значить, відповідно отримання прибутку не може бути її метою. Також вони не можуть бути задіяні в політиці. Наприклад, брати участь в агітації, балотуватися на вибори, переслідувати політичні цілі та ін.

Тобто, якщо Ваша мета:

допомога інвалідам;
організація опікунства над дітьми, які залишилися без батьків;
захист бездомних тварин, створення для них розплідників;
будівництво притулку для самотніх людей похилого віку;
позбавлення світу від недуг.
Її можна досягти єдиним способом – шляхом легалізації благодійної організації в одному з трьох видів – фонд, установа або суспільство.

В якому вигляді може існувати організація благодійності?
Якщо Ви плануєте відкриття благодійної організації, першочергове Ваше завдання – визначитися з її видом (формою). Чи буде це суспільство, установа або Ваша ініціатива завершитися відкриттям фонду? Детальніше про кожного з цих видів розповідає ст.13 вищевказаного Закону.

Яку форму найчастіше вибирають українці?
Вибір українських засновників в основному падає на відкриття благодійного фонду. А все тому, що реєстрація благодійного фонду в Україні дає набагато більше можливостей для реалізації цілей, що стоять перед ним. Зокрема – це залучення грошових коштів з різних джерел, здійснення управління всіма без винятку учасниками.

Хто стоїть біля самих витоків: засновники фондів
Про те, хто може відкрити благодійний фонд, йдеться в ст. 12. Цікаво, що можливість стати засновником надається не тільки людям, тобто особам фізичним, але також і юридичним (підприємствам, установам, організаціям).

Наприклад, ініціатором реєстрації благодійного фонду «Педіатри проти раку» став Київський Інститут раку. А ось фонд «Люди майбутнього» був заснований українським співаком Святославом Вакарчуком.

Його засновниками можуть бути фізичні особи:

дієздатні;
повнолітні;
як громадяни, так і іноземці, апатриди.
Будь-яка юридична особа незалежно від своєї організаційної форми може стати засновником фонду. Однак існують обмеження щодо державних і місцевих органів влади, а також інших юридичних осіб, що перебувають у державній власності. Вони не мають права засновувати подібні організації.

Хоча суперечливим тоді є той факт, що у відкритті благодійного фонду «Співчуття» брала участь адміністрація Одеської області в 1998 році. Як відкрити свій благодійний фонд міг орган держвлади? Пояснити це можна давністю подій: вони мали місце в далекому 1998 році, коли Закон ще не діяв (вступив в силу в 2013 р).

Чим ми Вам допоможемо?
Послуги з реєстрації благодійного фонду надають кваліфіковані фахівці нашої компанії. Вони включають в себе не тільки реєстрацію, але і допомогу в процесі подальшої діяльності фонду:

консультацію з різних питань (можливі ризики при відкритті благодійного фонду, відмінності між видами благодійної організації);
допомога в складанні заяв, протоколів, установчих та інших документів;
представництво інтересів в реєструючих органах;
отримання на руки (в рамках представництва) статутних документів та довідок в органах податкової інспекції;
консультації та допомогу в управлінні благодійними організаціями;
дизайн та виготовлення печатки.

Яку інформацію і документи потрібно підготувати?
Копії паспортів всіх засновників або їх свідоцтва / виписки про держреєстрацію;
Копії ІПН;
Назва майбутнього фонду;
Дані про його місцезнаходження;
Мета і сфера діяльності.

Які документи ви отримаєте після закінчення реєстраційної процедури?
Після завершення процедури, Ви отримаєте:

статут;
виписку про держреєстрацію;
печатка;
рішення про неприбутковість.

Як отримати допомогу?
Якщо для відкриття благодійного фонду в Україні у Вас немає часу або Ви до кінця не розібралися в тому, як відкрити фонд благодійності, пропонуємо доручити це виконати нашим фахівцям.

Для цього потрібно:

Зателефонувати в нашу компанію;
Отримати консультацію, оформити заявку, сплатити 70% від загальної суми вартості послуг на розрахунковий рахунок компанії;
Надати необхідні документи: особисто; через представника; поштою.
Отримати послуги з реєстрації благодійного фонду, оплатити залишок 30%, забрати готові документи.

Якщо ви знаєте як відкрити свій фонд, але не впевнені в правильності підготовки документів, краще за все звернеться до фахівців з цього питання. Вартість реєстрації благодійного фонду в цьому випадку буде невисокою, але ви позбудетеся від необхідності витрачати час, а також зможете в найкоротші терміни отримати необхідний результат. Термін реєстрації фонду становить не більше трьох робочих днів.

Для замовлення послуги Реєстрація Благодійного фонду / Благодійної організації «Під ключ» звертайтеся за телефонами: +380443830676; +380932002011 або пишіть запит на e-mail: info@www.faktoria-group.com.ua.

Scroll to top