Як скласти та подати позовну заяву до суду

  • Адвокатські послуги Київ 
  • Послуги адвоката з 10-річним досвідом
  • Послуги бухгалтера 24/7
  • Законно знижуємо податкові витрати на 20 %

Як скласти та подати позовну заяву до суду. Згідно з законодавством України кожна особа, права якої порушені, може звернутися до суду для встановлення справедливості. З цього матеріалу ви дізнаєтеся, що таке позовна заява, як її скласти та подати заяву до суду.

Позовна заява, що треба знати

Якщо вирішення конфліктної ситуації доходить до суду, потрібно знати про види судів:

  • Цивільні. Вони вирішують конфлікти між фізичними особами (іноді юридичними), які зв’язані з захистом прав на майно, рідше – немайнові суперечки (захист честі чи репутації). Також в цивільному суді можуть підтверджувати факти, наприклад, усиновлення.
  • Адміністративні. Вирішуються питання між фізичними та юридичними особами. Наприклад, подається позовна заява про перерахунок пенсії військовослужбовцям. Якщо просто, то особа скаржиться на державні органи, які прийняли відносно неї якісь рішення. 
  • Господарські. Розглядаються спори між юридичними особами. 

Перші ніж подати позовну заяву, потрібно визначити суть спору. Якщо потрібно подати позовну заяву про стягнення аліментів, потрібно звертатися до Цивільного суду.  

Складання позовної заяви

Позовна заява- це дія, щоб вашу справу прийняли та розглянули в суді, потрібно правильно скласти позовну заяву. Якщо це позовна заява про стягнення аліментів, то тут все відносно просто. А от якщо мова йде про стягнення заборгованості, то тут все складніше, адже знадобляться докази. Щоб позовна заява була складена за всіма правилами, краще звернутися до кваліфікованого юриста. Спеціаліст ознайомиться з нюансами справи та допоможе в складанні позовної заяви та надалі може представляти ваші інтереси в суді.  

позовна заява до суду

Закон висуває ряд вимог до позовних заяв:

  • Зверху вказується найменування суду, куди подається позовна заява.
  • Далі зазначається ПІБ позивача та відповідача. Потрібно вказати адресу проживання чи реєстрації, ІПН або код в ЄДРПОУ (для юридичних осіб).
  • Вказується ціна позову, тобто грошова оцінка вимог.
  • Посередині пишеться «Позовна заява» про, наприклад, про стягнення аліментів. 
  • Далі вказується суть спірного питання з посиланнями на норми законодавства.
  • В основній частині заявки пояснюється своя позиція. 
  • Далі слід сформулювати свої вимоги, наприклад, розірвати шлюб при наявності неповнолітніх дітей. 
  • Нижче зазначаються документи, які додані до справи. Вони стануть доказами. Наприклад, нотаріально звірена розписка, якщо подається позовна заява про стягнення заборгованості. 
  • Ставиться підпис та дата підписання. 

На перший погляд здається, що скласти позовну заяву нескладно. Але людина, у якої немає досвіду у такій справі, може допустити помилку, через яку можуть відмовити в прийнятті позовної заяви. 

Що містить позовна заява

Вище ми розглянули вимоги до оформлення позовної заяви. Це не всі вимоги, які висуває законодавство. Крім цього потрібно зважати на зміст документу. Законодавство зобов’язує обґрунтувати вимоги. Виходить, що для звернення в суд особа має чітко сформулювати причини виникнення конфлікту, який хоче вирішити в суді. 

Щоб в позовній заяві проглядалася логіка, потрібно нумерувати наводити назву кожної частини:

  1. Обставини спірних правовідносин. Для початку описується ситуація, яка порушує ваші права. Всі обставити вказуються в хронологічному порядку. Кожен пункт має підтверджуватися доказом. Докази додаються до позовної заяви. 
  2. Положення законодавства та їх застосування. Тобто вказуються посилання на норми законодавства, які можна застосувати в конкретній ситуації для вирішення конфлікту між сторонами. 
  3. Судова практика. В залежності від виду позовної заяви, вказується судова практика. Звісно, якщо у вас немає досвіду в такій справі, краще звернутися до кваліфікованого юриста, який допоможе грамотно скласти позовну заяву. 
  4. Процедурні питання. Мається на увазі те, що потрібно запевнити судовий орган, що ви не подавали такого ж позову на тих же осіб, якщо подається заява до суду першої інстанції. 

Позовна заява – це не просто викладення обставин ситуації та посилання на закони. Правильно складена позовна заява – це половина успіху. 

Документи для подачі позовної заяви

До позовної заяви потрібно додати певні документи. В першу чергу – це копія позовної заяви з усіма додатками. Тобто примірник для відповідача при зверненні до адміністративного суду або оригінал чеку з описом вкладення у конверт матеріалів для відповідача при подачі позовної заяви до господарського суду. Далі всі обставини, на які були посилання в позові, мають підтверджуватися доказами:

документы
  • при подачі позовної заяви про розірвання шлюбу – додати копію свідоцтва про одруження;
  • при оскарженні укладеного договору – копія документа;
  • повідомляли когось про відшкодування шкоди – додайте копію листа з квитанцією про оплату. 

Всі документи засвідчуються написом «З оригіналом згідно», вписується прізвище особи, яка засвідчила, ставиться підпис та дата. В правому куті зверху потрібно написати «Копія».

Складемо та подамо заяву так, що ви будите переможцем!

Подання заяви до суду

З вимогами до позовної заяви ми розібралися. Далі поговоримо про те, якими способами можна подати позовну заяву до судового органу. Закон передбачає два варіанти:

  1. Особисто через канцелярію суду. Позов та додаткові документи передаються працівнику судового органу, який приймає та реєструє кореспонденцію. Також зверніть увагу, щоб працівника суду поставив штамп на копію документа, який ви подаєте. На штампі має бути  вказана дата та реєстраційний номер. Або ж просіть, щоб вам надали відповідну довідку. 
  2. Поштою. Документи надсилаються цінним листом із описом вкладень або рекомендованим листом. Квитанцію з пошти зберігайте,  вона служить підтвердженням того, що ви відправили документи. 

Висновок

Скласти позовну заяву не так легко, як здається на перший погляд. Краще довірити таку роботу професіоналу. Кваліфікований юрист допоможе зібрати всі факти, щоб подати позовну заяву у встановлені законодавством терміни. 

Чому варто звернутися до «Факторія-Груп»

В “Факторія-Груп” працюють досвідчені юристи, які постійно стикаються з написання позовних заяв. Перш ніж почати роботу, спеціаліст детально вивчить обставити справи та допоможе не лише із складанням позову, а й буде представляти інтереси в суді. 

Дзвоніть за номерами, вказаним на сайті, щоб отримати безкоштовну консультацію. 

1 %
Задоволених клієнтів
> 1
Років досвіду
> 1
Виграних спорів
Автор:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Догори